Tenisky, které změří, jak vysoko jste vyskočili

Publikováno: 27.08.2012 12:17 | Petr Hájek

S přesným měřením vzdáleností ve sportu byl vždycky kříž a bylo s tím spojeno mnoho problémů, které zavdávaly k machinacím nejrůznějšího druhu. S těmito hi-tech teniskami má ale lidstvo opět o jeden problém méně...

 

2012-08-27-1

Zdroj: Dvice 

 

Jestliže jste si někdy již nad popcornem a posledním ročníkem basketbalové ligy řekli, jak asi měří skoky tomu nebo onomu sportovci, tak vám to Nike ihned prozradí. Většina tenisek, na které dnes narazíte, jsou jen bezduchým kusem šatstva, ovšem LeBron X Basketball Shoes jsou přece jen něčím unikátní - obsahují techniku, která měří váš výkon!

Technologie nazvaná Nike+ byla ve fázi konceptu k vidění již začátkem tohoto roku, ale až LeBron X Basketball Shoes jsou něčím, co se dá skutečně označit za dokončený produkt. To ale přirozeně pouze tehdy, když obětujete 315 USD a risknete tlačenici okolo těchto tenisek z limitované edice.

Nike+ v LeBron X Basketball Shoes používá řady senzorů k tomu, aby změřila všechny vaše kroky, poskoky a skoky. Data pak odešle do smartphonu, takže vy nebo váš trenér okamžitě vidíte, jak jste na tom s výkonem a zda není třeba přidat na tréninku.

Boty LeBron X Basketball Shoes budou oficiálně na trh uvedeny v září a mají stát něco mezi 290-315 USD. Kdybyste se snad spokojili jen s tradiční verzí bez techniky, i zde může Nike posloužit a to dokonce výrazně levněji - v tom případě vám totiž bude stačit jen 180 USD.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!