Tipy pro stylovou domácnost, díl 3.

Publikováno: 07.05.2010 16:28 | Petr Hájek

Domov je pro každého z nás místem, kde trávíme zdaleka nejvíce času, proto se určitě vyplatí nepodcenit výběr jeho stylových doplňků.

Akvárium namísto TV 

Ačkoliv obrázek níže vypadá, jako že jde o TV zobrazující snímek akvária, pravda je přesně opačná - máme před sebou akvárium v podobě TV. Když přijde na věc, kdo říká, že akvária musí být vždy jen na stole a ne vestavěná ve zdi? Nakonec, koukání na rybičky je kolikrát zábavnější, než nějaký hloupý program. Jen ta změna kanálu akváriu samozřejmě moc nejde.

 

 

Přidejte akvamarínovou

Slunečný mix mezi modrou oblohou a smaragdovou vodou dává vzniknout tomuto okouzlujícímu mořskému odstínu, který je známý také pod označením „tyrkysová". Podobně zbarvený předmět dodá do vašeho domova energii a barevně povzbudí jinak mdle působící domácí kout.

 

 

Míchejte nové se starým

Ačkoliv do bytů i domků proniká celkem pochopitelně převážně moderna, není potřeba to s ní přehánět - pár kousků či váz je bohatě. S čím naopak nešetřete jsou historické a tajemné věci, jako je třeba tato ručně malovaná mapa světa na indickém konopí. Nevíme, proč tomu tak je, každopádně to ale funguje - starodávná věc mezi modernou vytvoří skutečně unikátní domácí prostor a dodá mu výraznou osobitost.

 

 

Jděte blízko k přírodě

Pokud chce nějaký muž aspoň trochu dát najevo svoje zaujetí pro věci přírodní, může tak učinit mnoha způsoby a jedním z nich je i zakomponování přírodních materiálů do domácnosti: Kovové židle i hrubý stůl jsou velmi univerzálním nábytkem, u nějž se člověk navíc nemusí bát, že jej poškrábe, polije apod. Při míchání stylů věcí to ale přirozeně chce kapku vkusu a kritičnosti, zkrátka převézt vybavení dřevorubecké chaty zřejmě nebude stačit...

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!