Tipy pro stylovou domácnost, díl 4.

Publikováno: 21.05.2010 14:08 | Petr Hájek

Domov je pro každého z nás místem, kde trávíme zdaleka nejvíce času, proto se určitě vyplatí nepodcenit výběr jeho stylových doplňků.

Rozdělovače prostoru

Ne snad, že by běžný panelák překypoval prostorem, ovšem již v rodinných domech se ho dá při troše plánování najít spousta. Podobné rozdělovače jde využít k rozdělení mnoha místností - kupříkladu k oddělení stolu a sporáku, rozdělení obýváku na část s TV a s knihovnou atd. Rozdělovače prostoru jsou velmi praktickým řešením zejména z toho důvodu, jelikož je lze kdykoliv vzít a postavit jinak jinam.

 

 

Originální pohyblivé stolky

Patrně každý již někdy viděl domácí stolek na kolečkách, ale stolek s každým kolečkem jinak velkým a barevným, o tom si dovolíme pochybovat. Přitom nemusí jít nutně o řvavé a kontrastní kombinace. Bohatě postačí jiná barva, než v jaké je samotný stolek.

 

 

Rotační křesla

Křeslo z dílny Thomase Heatherwicka (či nějakého lokálního šikovného řemeslníka) se na první pohled tváří jako dětská káča, přitom ale jde o běžné křeslo, jen s kapku nestabilní polohou. Na druhou stranu, není problém si jej natočit, jak člověk chce a potřebuje. Křesla jsou mimochodem zajímavá i tím, že člověku dají pohybovou volnost 360° a přitom jej nikdy zcela nevyklopí, i když to tak působí.

 

 

Stylové světlo

Často podceňovaným a zapomínaným způsobem, jak změnit dojem z celého bytu a místností, jsou i lustry. Nemusí mít nutně geodeticky dokonalý tvar a být ze železa jako lustr na snímku (ten stál 100 EUR), ale klidně i směřovat do sféry přírodních materiálů či vyslovené nostalgické historie (gotika, renesance, ...), která je však vhodná spíše pro otevřenější prostory.

 

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!