Tipy pro stylovou domácnost, díl 5.

Publikováno: 07.06.2010 14:55 | Petr Hájek

Domov je pro každého z nás místem, kde trávíme zdaleka nejvíce času, proto se určitě vyplatí nepodcenit výběr jeho stylových doplňků.

Umělecká moderní křesla

Za předpokladu, že správce domu neholduje přírodním materiálům a raději by namísto proutěných křesel poctivý kov a plast, může zvolit produkty v duchu křesel od italsko-španělské návrhářské dvojice Piero Lissoni + Patricia Urguiola. Jak vidno, v křeslech se snoubí vedle futurismu i kapka nostalgie, se kterou v malém množství u nábytku nikdy nic nepokazíte.

 

 

Mramorová polička

Co se týče mramoru, tak tento elegantní kámen nemusí být pouze na zemi a na zdech, stejně dobře poslouží i k výrobě nábytku, na který se běžně používá dřevo. Jak vidno, efekt je dokonalý, jen ta cena zřejmě odradí - pro jistotu ani nebyla zmíněna. Tato polička konkrétně pochází z produkce italské firmy Marsotto a je součástí celkem 30kusové linie nábytku komplet z mramoru Carrara. Designéry zde byli James Irvine, Konstantin Grcic, Jasper Morrison a Naoto Fukasawa.

 

 

Sedačky Paper Planes

My, lidé, milujeme ostré hrany, pravé úhly i pravidelnost ve všech formách - kupříkladu křesla na snímku zaujmou (a tedy přitáhnou pozornost) hned dvojicí věcí: jednak je to nesouměrný tvar a za druhé trhá pravidelnost i samotná kresba na sedačce. Je zajímavé, že návrh nepochází od nějakého slavného designéra nábytku, ale britského výrobce bot Johna Lobba.

 

 

Urob si sám!

Sezení v kuchyni, obývacím pokoji, v kuřárně či kulečníkovém salonku nemusí vždy nutně pocházet od nějaké renomované firmy. Řada z výrobců sezení a křesel nabízí soupravy, které si zákazník sám musí sestavit za pomoci kladiva a hřebíků. Je potřeba počítat s kapku rustikálnějším vzhledem, ale pokud je to něčí šálek café, tak proč ne...

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!