Tipy pro stylovou domácnost, díl 6.

Publikováno: 08.07.2010 10:24 | Petr Hájek

Domov je pro každého z nás místem, kde trávíme zdaleka nejvíce času, proto se určitě vyplatí nepodcenit výběr jeho stylových doplňků.

Tvořte věci z jiných věcí

Věci, kterými se lidé obklopují, slouží minimálně k jednomu účelu - k nostalgické vzpomínce, ke krájení melounů, k česání, ke šroubování atd. Velmi stylově pak působí, když z podobných věcí vytvoříte věc jinou. Perfektním příkladem je třeba lustr na snímku vzniklý sešroubováním pár starých fotografických destiček.

 

 

Zkuste nové zahraniční výrobce nábytku

I když se dovoz příslušenství z jiných zemí často velice prodraží, u některých kousků to jeden rád obětuje. Namátkou tento originální stolek v typicky japonském duchu pochází z dílen nové japonské firmy tvořící dřevěný domácí nábytek Karimoku New Standard. Ta mimochodem skvěle využila zbytků po místním lesním průmyslu.

 

 

Kapka rustikálnosti nezaškodí

Kdo neholduje hypermoderním materiálům typu umělé či uhlíkové vlákno, může do domácnosti vpašovat aspoň něco málo vysloveně rustikálního. Jen pozor, ať je to skutečně rustikální a nikoliv jen humpolácké...

 

 

Marco Dessi - sklenice Alphablast

I v tak konzervativní oblasti jako je domácí sklo lze nalézt při troše snahy neuvěřitelné variace a kousky. Typ, jaký vytvořil Marco Dessi je zdoben zajímavou kresbou ze spojených provázků, která působí velice elegantně. Dejte však pozor při dopravě skla odněkud z tramtárie, lavičky a polštáře něco snesou, ovšem sklenice a cestování, to je ještě smrtelnější kombinace než tchyně a vaše dovolená.

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!