Tištěné spoje jako moderní funkční umění

Publikováno: 30.08.2010 12:38 | Petr Hájek

Stylový doplněk do domácnosti či práce může mít mnoho podob, ovšem garantujeme vám, že ta dnes zmíněná originalitou překvapí každého muže.

 

 

 

Člověk neznalý věci by klidně řekl, že snad není na svět vzdálenějších sfér, nežli právě technických tištěných spojů a umělecké oblasti. Když se ale podíváme blíže, zjistíme, že navzdory svému elektronickému původu jsou materiálem k uměleckému vyjádření přímo perfektním a to zejména tím, že obsahují složité vzory, podobně jako třeba kůra, dřevo či mušle.

 

 

Umělec Theo Kamecke právě tyto tištěné spoje využívá k tvorbě svých děl, jež mohou posléze obdivovat lidé zaměření jak na stránku uměleckou, tak i ti, kteří holdují spíše té funkční. S ohledem na pravidelné tvary zdrojových materiálů autor tvoří převážně truhly, krabice a podobně hranaté skulptury všeho druhu.

 

 

Zda jde spíše o umění nebo o kýč si každý musí rozhodnout sám, nicméně ke cti autora je nutno připočíst to, že díla neprodukuje v nijak masovém měřítku, jak bývá právě u kýče zvykem. Umělec si dokonce našel cestu i do regulérních galerií, kde vystavuje svoje zhmotněné fantazie. Připomínáme pro zajímavost, že jeho prací je nadšen jak legendární režisér James Cameron, tak i neméně geniální H.R.Giger, který navrhl Vetřelce.

 

 

Dílka stojí řádově několik set až několik tisíc USD a na všech je vidět pečlivá ruční práce a to nejdůležitější, co dělá umění uměním - kreativitu s důvtipem, elegancí, nápadem a smyslem pro detail.

 

 

Hodnocení článku:Komentáře

Na cestě s Michalem Dvořákem a DJ Luccou. Na cestě s Michalem Dvořákem a DJ Luccou. Ve jménu svých hudebních a rodinných snů jdou ruku v ruce hudebník Michal Dvořák a jeho partnerka Lucie Kvasnicová, známá coby DJ... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!