To nejlepší z milánského streetstylu

Publikováno: 28.11.2010 16:47 | Petr Hájek

Doby, kdy italská města byla pro řadu našinců nedosažitelným snem, turistickým i stylovým, jsou již dávno pryč. Dnes se naštěstí můžeme inspirovat i cestovat, co jen hrdlo ráči, což dnes také hodláme provést!

 

2010-11-28-1

 

Šedivé vlasy a knírek, úsměv, cigareta, bílá košile a černé sako jsou u průměrného businessmana vcelku předvídatelné prvky a nijak nás nepřekvapí. Ovšem fialový šátek a skoro fialový plášť se mezi muži již jen tak nevidí.

 

2010-11-28-1

 

Zatímco modelu gentlemana vlevo bychom si v davu ani nevšimli, jeho kolega po pravé straně je unikátní hned několika věcmi: azurově-tyrkysová saka si troufne nosit jen několik málo mužů v Evropě. Pokud k tomu připočítáme ještě i dřevorubeckou košili, je jasné, že tu máme světový unikát!

 

2010-11-28-1

 


Na třetím obrázku nás nebude zajímat ani tak ta bunda jako spíše ona etuje v ruce dotyčného. Jedná se o velmi praktický doplněk muže hned z několika důvodů. Pokud pomineme ten stylový (o který nám jde pravda v první řadě), pak je tu stále i praktická stránka věci, kdy etuje poslouží jako perfektní skladiště všech našich drobností: kapesního nože, peněženky, karet, mobilu, PDA, zapalovače, kolínské, hřebenu a co dalšího kdo potřebuje...

 

2010-11-28-1

 


Čtvrtý snímek potvrzuje, že není vždy nutné si k saku a košili brát kravatu. Naopak, jsou modely, kterým kravata vysloveně nesluší, jako třeba toto trio. Můžete zkusit v podobné situaci kapku zaexperimentovat s mužským šátkem či šálou, nikdy ale nic nepokazíte prostou rozhalenkou.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!