Trench-coat aneb dokonalý společník pro chladné dny

Publikováno: 06.09.2012 21:28 | Václav F. Mensa

S podzimem přichází chladnější a deštivější počasí. A kdo ochrání před ranními mrazíky lépe, než trenčkot. V klasické, béžové barvě s páskem a kostěnými knoflíky se za léta stal nejen dokonalým společníkem ale také neodolatelnou součástí šatníku.

Trench coat

Zdroj: cctaylor.com

Tento legendární vynález pocházející z britských ostrovů byl původně určen vojákům. Na ramenní části je stále druhá vrstva látky abych ochránila před nárazem pažby.

První, kdo začal trenčkoty (původně Trench-coat) vyrábět byla společnost Burberry. Slávu získala nejen kvůli dokonalému střihu, nadčasovosti a kárované podšívce ale také díky tomu, že dodnes používají patentovanou úpravu materiálu, která zaručí nepromokavost.

Trench coats 2

Zdroj: refinery29.com

Právě v pomalu nadcházejích chladných dnech by si měl tento kabát pořídit každý gentleman, který nechce mezi obdobím tepla a zimních měsíců chodit jen v saku. Trenčkot je vhodný jak k denimovým kalhotám a kašmírovému svetru, tak k dokonale padnoucímu bussines obleku. Trenčkot by měl být dlouhý po kolena ale možné je sehnat ho i v krátké variantě, taktéž ji lze nazvat bluzon, a ta je vhodná pro volný čas.

Vanishing elephant trenchcoat

Zdroj: selectism.com

V dnešní době není nutné zůstávat pouze u béžového odstínu. Avšak, je nezbytné pečlivě volit, jestli v černém nebudete vypadat jako člověk žijící nelegálními činnostmi a v modrém jako námořník na dovolené.

Trenchcoat SS2010

Zdroj: porhomme.com

Další věc, na kterou je třeba dbát je neustálá úprava. Trenčkot s dobrého, kvalitního materiálu by se neměl pomačkat, stát se však může cokoliv. Poté si tedy musí muž dávat pozor, aby nepůsobil jako detektiv Colombo.

Trench coat

Zdroj: aliimg.com

Skvělým doplňkem k béžovému trenčkotu může být kašmírová či hedvábná šála, rukavice z kvalitní, hnědé teletiny či dokonalý plstěný klobouk. Takový look pak ovšem pozvedá muže na vysokou úroveň oblékání a často se stává středem pozornosti. Ne všichni to snášejí.

urberry-Mens-Leather-Detail-Trench-Coat

Zdroj: Burberry, flawlesscrowns.com

Trenčkot je vedle pánského obleku jedním z posledních pozůstatků kvalitního, elegantního pánského šatníku. Rozhodně by tedy neměl chybět, neboť jak už bylo zmíněno, je skutečně praktický, nenáročný a muž v něm bude vždy působit jako ze "škatulky".
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!