Trendy v mužských špercích (Díl 1. Náušnice a přívěsky)

Publikováno: 31.05.2011 13:24 | Petr Hájek

Bráno z tradičního evropského hlediska, muži obvykle nevydávají za šperky mnoho a drží se spíše věcí na pomezí praktičnosti a šperku - dokonalým příkladem jsou samozřejmě hodinky nebo také fajnové plnicí pero. No a samozřejmě občas i nějaký ten prsten. Co ale dnešní trendy?

1. Náušnice

Ačkoliv se u nás docela rozšířil trend propíchnutí jednoho ucha, dnes si muži dávají propichovat uši obě. Velmi populární jsou mezi příznivci mužských šperků diamanty (věšinou v podobě cvočku). Jelikož ale větší kámen udělá přirozeně i větší dojem, jde volit i z rozumně levných náhražek - třeba krystalů zirkonu pro příklad. Zajímavě působí i stříbrné, nerezové a titanové kroužky. Ty jsou však doporučeny spíše menší, tedy pokud nechcete působit jako pirát. Titanové kroužky se dají navíc sehnat v celé řadě barev. Není tak problém vykouzlit rockový, punkový či jiný feel.

 

2011-05-31-1
 

 

2. Přívěsky

Pokud jde o přívěsky, tak jen horko těžko bychom našli v našich končinách oblíbenější věc na krášlení krku. Milovníci matičky Země mohou nosit kožené či konopné proužky a na nich nejrůznější přírodní materiály a minerály. Naopak, zlato, platina, stříbro a podobné věci působí přirozeným a civilizovaným dojmem. Příznivcům military stylu se jistě bude líbit tradiční Dog Tag s jejich jménem. Bikerský look vytvořený stříbrnými lebkami je již trochu klišé, takže určitě neuškodí osvěžit ho i nějakými kameny - onyx, tyrkys nebo jantar se přímo nabízí.

 

2011-05-31-1

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!