Trendy v mužských špercích (Díl 2. Prsteny a náramky)

Publikováno: 14.06.2011 12:43 | Petr Hájek

Bráno z tradičního evropského hlediska, muži obvykle nevydávají za šperky mnoho a drží se spíše věcí na pomezí praktičnosti a šperku - dokonalým příkladem jsou samozřejmě hodinky nebo také fajnové plnicí pero. No a samozřejmě občas i nějaký ten prsten. Co ale dnešní trendy?

3. Prsteny

Pravidlo týkající se faktu, že prsteny jsou pouze pro ženaté/vdané již dlouho neplatí, jelikož prsteny jsou dnes zdaleka nejpopulárnějším zkrášlovacím prvkem pro obě pohlaví. Co se týče nošení prstenů, tak pokud vynecháme prsten svatební pro prsteníček, pak neexistují žádná pravidla o tom, na jakých prstech by se prsteny (ne)měly nosit. Někteří muži však naložili s touto svobodou trochu nevkusně - nosit na osobu rukou větší počet prstenů se hodí pouze u mafiánských bossů. U mužů zkrátka vládne i zde jednoduchost. Muži se též často omezují (zbytečně) pouze na diamanty, což je škoda, jelikož existuje velká řada vyloženě maskulinních kamenů sedících třeba ke stříbru: onyx, tyrkys, jantar. Co se týče titanu a ocele, tak ty se zase hojně nosí v podobě prostých kroužků nebo s jednoduchým motivem využívajícím proplétání, kroucení atd.

 

2011-06-14-1

 

4. Náramky

Ani tato oblast není dnes pro muže tabu. A ani tentokrát není třeba se omezovat na zlato. Dnešní náramky se vyrábí z celé řady materiálů, mezi nimiž jsou nejrozšířenější ocel, titan, stříbro, provázky všeho druhu a kůže. Kožený pásek je zároveň mužný a elegantní. Naopak provázek s polodrahokamy může ukazovat umělečtější a citlivější stránky. Zajímavá volba je i vrstvený náramek ze stejného materiálu, ale různě silného, popřípadě z různých materiálů. Pokud je takové přání, lze sáhnout i po náramku z řetězových ok a moderních materiálů typu titan. Někdo nedá dopustit ani na náramky magnetické nebo měděné (většinou z toho důvodu, že jim dle jejich slov údajně pomáhají proti bolesti).

 

2011-06-14-1
 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!