Vášeň pro moře řečená kolekcí Marina Yachting

Marina Yachting 2
12.04.2009 17:50 | Michal Vošahlík

Jachting je výjimečně honosný a současně chlapský sport. A proto není jiný sport než jachting, který by se nám doporučoval snáze. Jeho honosnost spočívá v tom, že mimo opravdového citu k moři je při jachtingu nezanedbatelná i nějaká ta jachta, na jejíž vlastnictví nebo zapůjčení se nevzmůže kdekdo. A zároveň kdo shledá námořníka za nejmužnějšího chlapa na moři i na souši, musí zase uznat též mužnost yachtingu. Mezi mořem a nebem je přeci jen jachta, a tu může uřídit jedině chlap, když pomineme všechny ty ženy, které to dokáží rovněž, ale nejsou pro účel tohoto článku podstatné :o).

K jachtingu patří mnoho okolnosti. Tentokrát se zaměříme na oblečení, a to především na nové modely od značky Marina Yachting, jimž se daří vyjadřovat zaujetí jachtingem pravdivě a ušlechtile. Oděvy inspirované jachtingem i určené pro jachting bývají přísně věrné několika barvám: především námořnické modré a krémově bílé, leckdy i některým středozemním odstínů, k nimž náleží lanově béžová, slunečně žlutá, purpurová nebo korálově červená.

Nechyběli jsme na představení kolekce značky Marina Yachting pro jaro a léto 2009. Pánská kolekce je protentokrát zpracována v pěti tématech a přechází od tradičních modelů přes mladistvé kousky až k sportovnímu oblečení.

Ústřední téma ARCHIVE se obrací ke klasickým střihům a vzorům. Muži v bílých sacích nebo v námořnických kabátech platí za takové elegány, že jim nestačí ani letečtí piloti se svými uniformami.

Sportovně laděné modely z tématu MACRO LOGO charakterizují výrazné a rozsáhlé výšivky loga Marina Yachting. Oproti tématu ARCHIVE zaujímá toto téma mladistvostí a svěžestí. Saka i kabáty mají povrch upravený tak, aby odolaly vodě.

Téma WHARF bylo inspirováno námořními akademiemi a plavebními kluby. Na oděvech se proto objevují variace na erby, které připomínají oprávněné elitářství a věhlas sportovních útvarů.

Výjimečně odolné oblečení z tématu MARINA je od ostatních témat vizuálně odlišeno logem MY.72. Při vývoji a výrobě těchto oděvů byly uplatněny moderní technologie, a proto kolekce obstojí i v drsných okolnostech. Účinnost těchto technologií mohou dosvědčit třeba dokonale voděodolná bunda s pogumovanými vrstvami nebo bezešvé triko vyrobené ze speciálních polypropylenových mikrovláken a navržené tak, aby chránilo před teplem i před chladem.

Poslední z pětice, téma SEA, je šité pro letní dovolené na mořském pobřeží. Klasické modré a bílé odstíny oživují potisky, barevné pruhy nebo záplaty. Kolekci pohodlného letního oblečení pro pobřežní šviháky doplňují pánské plavky a plážový ručník.

Presentace značky Marina Yachting představila též unikátní pánskou kolekci Marina Yachting 1972. Pro svou nadčasovost je tato série samostatná a nezávislá na sezónní nabídce. Název kolekce se odvolává na datum vzniku společnosti a střihy oblečení se odkazují na stejnou dobu. Kolekce obsahuje výstavní kousky, které se náramně vyjímají ve výkladních skříních a na mimořádných lidech. Zaujme především dvouřadové sportovní sako s kovovými knoflíky a s kontrastními tkanicemi, které působí tak elegantně, že by je měl odít snad jen kapitán.Prodejnu Marina Yachting můžete navštívit v Praze 1 v ulici Široká 9.

Hodnocení článku:Komentáře

Spodní prádlo dělá muže Spodní prádlo dělá muže Holky jsou na prachy. Ať už je to pravda víc nebo míň (že by to pravda nebyla se stát nemůže), nenápadně zapůsobit plnou peněženkou... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!