Vše, co vás kdy zajímalo o bělení zubů (1.)

2012-04-13-1
13.04.2012 14:18 | Petr Hájek

Steven E. Roth je dentista z New Yorku, který se nedávno v jistém rozhovoru vyjádřil na téma nejčastěji poptávaných věcí okolo bělení zubů. 

2012-04-13-1

 

Jak často si mohu bělit zuby?

Tato otázka je propojena s tím, jak moc citlivý daný jedinec je. Někdo si může zuby bělit celé dny a noci po celé týdny a nezpozoruje žádné podráždění ani negativní efekty. Na druhou stranu jsou i lidé, kteří pozorují problémy již po několika minutách. Je tedy na místě zdravý rozum a nutnost znát své mantinely i v bělení zubů.

Jaká je nejvýhodnější cesta k bělení zubů? 

Na prvním místě je nutno si zjistit, co je vlastně důvodem vzniku skvrn na zubech. Některé zuby tmavnou s věkem a jiné zase proto, jelikož daná osoba hodně pije kávu, víno nebo jiné barevné drinky. Jednoznačně nejefektivnější cestou k vybělení zubů tedy zůstává jejich prosté kvalitní, důkladné a správné vyčištění. 

Jak dlouho musím počkat s pitím kávy, čaje nebo vína poté, co jsem si nechal někde zuby vybělit?

Ovykle se uvádí jako standardní čekací doba 48-72 hodin. Jestliže to opravdu už nemůžete vydržet, tak prostě pijte, co chcete, ale použijte k tomu brčko. Tak si užijete jak drinku, tak i zároveň ochráníte přední zuby, kde je vše nejvíce vidět, před barvícím účinkem daného nápoje. Čeká se 2-3 dny proto, aby se zuby vysušené barvicím procesem stačily znovu rehydratovat slinami.

Je bezpečné bělit zuby dětem?

Ještě před několika lety panoval v bělící branži shodný názor, že bělit zuby dětem není dobrý nápad. Poslední výzkumy ale naznačují, že se při tomto procesu zuby prakticky nepoškozují, takže to není až taková katastrofa. Kdybych ale měl mluvit za vlastního rodinného příslušníka, tak dříve jak ve 14 letech bych s tím určitě nezačal...

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!