Vypěstujte si vlastní boty...

Publikováno: 01.06.2012 13:43 | Petr Hájek

...z geneticky upraveného živého rejnoka. Že to zní podivně? Uznáváme, nicméně, taková je nabídka firmy Rayfish Footwear z Thajska...

 

2012-06-01-1

Zdroj: Rayfish.com

 

Právě ta totiž tvrdí, že se jí podařilo na geneticky modifikované rejnoky nanést specifický typ barev a látek, které zajistí, že když si z něj pak uděláte boty, budou mít originální a naprosto přirozený a perfektní vzorek.

 

2012-06-01-1

Zdroj: Rayfish.com

 

Cesta k novým botám je to určitě velmi futuristická, ovšem jistě nepříliš oslňující pro všechny milovníky zvířat. Vše je zde zkrátka degradováno na čistě účelovou stránku - na webu si sami zvolíte vzorek a ten vám pak bude vykrmen, zabit, vyčiněn atd. atd. a z něj se pak konečně stanou vaše nové boty.

 

2012-06-01-1

Zdroj: Rayfish.com

 

Za předpokladu, že je vše řečené pravda a kůže ani barva se zde nezjevuje žádnou jinou podloudnou cestou, zákazníka přijde jeden pár bot na 14 800 - 16 200 USD. Firma však naznačila, že až se trochu více rozjede produkce, mohla by cena spadnout na nějakých 1 800 USD za pár.

 

2012-06-01-1

Zdroj: Rayfish.com

 

Prvním skeptikem, jenž se vyjádřil k celému procesu, je profesor David Edwards (je přes Bioengineering na Harvard University), jenž naznačil, že sice je teoreticky možné zkřížit barvu povrchu třeba ze zebry a koně, ale výsledky budou stále lehce nepředvídatelné a rozhodně nepůjde dokonale přesně dopředu určit odstín.

 

2012-06-01-1

Zdroj: Rayfish.com

 

S vkládáním určitých typů DNA do jiných organismů se teprve experimentuje (třeba ze světélkující medúzy do psa), takto daleko do detailu věc ale ještě prostě nikdo nerozvinul...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!