Vytrvalý námořnický styl

mor1
16.10.2010 18:14 | Lukáš Vlček

Jeden z vlivů, který se do módy opakovaně a vytrvale vrací, je námořnický styl. Abychom tento vliv do svého odívání promítli, stačí málo. Třeba jen bílé kalhoty a volnější pruhované triko. Barvy pruhů a ostatních částí oděvu by přitom v každém případě měly zůstat temně modré, případně něžně modré, zářivě červené nebo čistě bílé.

Výrazný námořnický model lze získat použitím archetypu námořnického límce nebo objemného vaku namísto běžného zavazadla. Model zvýrazní rovněž i nápadité doplňky v barvě zlata, nejlépe zlaté knoflíky, spony na střevících nebo na opascích.

Velmi opatrně bychom však měli zacházet s námořními motivy, kterými nás zdobily naše maminky na maškarní plesy nebo tematické bály, to znamená s motivy rybiček, kormidel, kotev nebo lan. Některým z nás připadají takové motivy přirozeně směšné, jiní je dokážou umně zakombinovat do svého šatníku jako indie doplněk, a přesto třeba taková malá špatně umístěná medůzka je s to zkazit celý dojem. Ostatně ostražití bychom měli být též před doplňky, které se často uplatňují v dámské námořnické módě, ku příkladu před prýmky nebo stužkami.

Námořnická móda není určena jen pro sezonu jaro/léto, ale uplatní se i na podzim a v zimě. S námořním stylem ladí podzimní kolekce od Marina Yachting, ze které čerpáme i snímky k článku.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!