Vždy stylový Karl Lagerfeld

Publikováno: 26.06.2012 11:28 | Václav F. Mensa

Článků o Karlu Lagerfeldovi byl napsán nespočet. Většina se zabývá jeho tvorbou pro Chanel, jeho životem hypercelebrity a samozřejmě jeho minulostí. Nicméně, článků o jeho osobitém stylu mnoho nebylo. A přitom, co je na něm působivějšího, než jeho vzhled. S každou kolekcí, kterou Karl navrhne lehce upraví svůj styl oblékání. Něco změní, zamění ale přesto zůstává sám sebou. Jeho vzhled je ikonický a legendární. I ti, kteří se o módu nezajímají vědí, jak vypadá Karl Lagerfeld.

Karl Lagerfeld

Zdroj: mdls.cz

Základem šatníku geniálního tvůrce je bílá košile. Za posledních čtyřicet let až na pár výjimek ji měl vždy. Tradičně s vysokým, vyztuženým límcem který kritici vysvětlují jako schovávání vrásek na krku. Vysoký límec povětšinou kryje kravata, ve výjimečných případech motýlek z hedvábí ozdobený jedním z cenných šperků. Povětšinou diamantové brože či spony do kravat z vintage kolekcí.

Karl Lagerfeld

Zdroj: harpersbazaar.com

Naprosto perfektní sako je další z poznávacích značek. Ať už tráví léto v horkém Saint-Tropéz nebo zimní měsíce v Paříži, nosí saka která jsou dle jeho slov to nejpohodlnější, co existuje. Karl se nebrání zajímavých střihům, vzorům nebo materiálům. Právě v tom je jeho styl neomezený.

Kožené rukavice bez prstů jsou již legendární. Údajně volí jejich barvu podle události. Pro obchodní záležitosti jsou rudé, pro tvorbu černé, stříbrné pro zajímavé události. Bezpočet módních doplňků jako jsou šperky, sluneční brýle, který nesundává nikdy nebo i iPody které si osobně navrhl (má jich asi 70.) jen dokreslují ty starosvětské rozmary člověka s renesančním rozhledem a zálibou v barokní okázalosti.

Karl Lagerfeld

Zdroj: jxs.cz

Skutečně, jeho styl je dokonale promyšlený a tvoří nezapomenutelnou kulisu k životu hypercelebrity. Co je však nejdůležitější je to, že se stal příkladem stylového, možná poněkud výstředního muže, avšak skvělého, úspěšného obchodníka a umělce. Muž nesmírně bohatý, mocný a slavný. Společně s bělostnými vlasy staženými do culíku vytváří ikonickou božskou část módního světa. Je nedotknutelný a jeho názor nezpochybnitelný.

Karl Lagerfeld

Zdroj: altamodabridal.com

Je jedním z těch stylových mužů, kteří si svůj styl udržují už po léta tragicky nezměněn a v tom skutečný styl spočívá. Nemění se jako móda.

Karl Lagerfeld

Zdroj: fashaddix.com

Líbí se Vám styl Karla Lagerfela?

Ano
64%
Ne
18%
Celkem hlasovalo: 11
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!