Záhady zimní stylovosti (3. díl)

Publikováno: 28.12.2010 13:13 | Petr Hájek

Každé stylové období vyžaduje k dokonalé aplikaci v praxi sobě vlastní znalosti - jestliže chcete snadno vyřešit většinu stylově-zimních dilemat, je zřejmé, že jen znalosti z letního oblékání vám stačit nebudou...  

9. Odkud pochází móda delších kalhot?

Dle názoru řady osob zabývajících se stylem, je důvodů pro tento typ oblékání hned několik: prosté kouzlo nechtěného (osoby nakupující obleky často spěchají, takže ani nehledí na to, že jim kalhoty příliš přesahují na boty), dále neochota čekat na „zahnutí" u krejčího po pořízení a do třetice, mnoho z prodejců si zkrátka není jisto, jestli je lepší verze kratší nebo delší, tak ji zkrátka nechají delší a zbytek je na zákazníkovi.

 

2010-12-28-1

 

10. Můj vázací styl u kravaty dělá kravatu příliš krátkou

Na tento problém jistě narazili všichni příznivci tzv. Polovičního-Windsorského vázání. Jde o to, že tento typ uzlu příliš kravatu zkrátí, což u kravat již přirozeně krátkých dá vzniknout nepěknému dojmu jakoby utrženého kusu ošacení.

 

2010-12-28-1

 

11. Jsou nějaké boty zároveň odolné proti zimě, vodě i stylové najednou?

Občas jsou k vidění i docela rozumné kombinace zimních bot, holinek a zateplených zimních bot, chce to ovšem mít nemalé štěstí. Na druhou stranu, trpělivý je odměněn možností brouzdat i při jarním tání skutečně všude bez větších obav o svoji garderobu.

 

2010-12-28-1

 

12. Jak na odstranění skvrn od moči z kožených bot?

Bez přílišného zacházení do důvodů raději přejdeme hned k věci: odstranění moči z kůže není snadné, jelikož ta ji typicky nevratně poškozuje (pryč s ní co nejdříve proto). V zásadě se dá použít libovolné duo tvořené teplou vodou pro omytí a dále po uschnutí/otření nějaká kvalitní leštěnka/olej na kůži k obnovení její nepropustné a ochranné vrstvy. Abyste se příště podobným problémům vyhnuli, doporučujeme mířit výše, popřípadě změnit typ party. Pokud ovšem není skvrna vaše bereme samozřejmě zpět...

 

2010-12-28-1

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!