Záhady zimní stylovosti (úvod)

Publikováno: 13.12.2010 10:04 | Petr Hájek Každé stylové období vyžaduje k dokonalé aplikaci v praxi sobě vlastní znalosti - jestliže chcete snadno vyřešit většinu stylově-zimních dilemat, je zřejmé, že jen znalosti z letního oblékání vám stačit nebudou...

1. Je to v pořádku nosit oblek a k němu pracovní boty?

To záleží na tom, v jakém prostředí pracujete a samozřejmě také na tom, jaký oblek máte na mysli. Obecně zde platí zásada zdravého rozumu, dobrého oka a slov „když jste na pochybách, dejte přednost botám k obleku", jsou ale jistě situace, kdy to nebude až tak vadit: třeba když se nepředpokládá, že uvidíte zástup lidí, když si boty takřka jistě ušpiníte atd. atd.

 

2010-12-13-1

 

2. Existuje něco jako zimní mužský šátek?

Oblékání šátku je otázkou osobního vkusu a i tentokrát je nutno přihlédnout k tomu, co zbylého nosíte. Rozhodně se ale téměř nikdy nedá nic pokazit námořnickou modří nebo jinou decentní jednolitou barvou (materiál ideálně kašmírový, popř. je výborná i beránčí vlna). Pak ale také nezapomeňte na volné konce.

 

2010-12-13-1

 

3. Zachová si zimní svetr tvar i po vyhrnutí rukávů?

Jakékoliv pletené oblečení je náchylné na natáhnutí materiálu z důvodu své přirozené ohebnosti. To je mimochodem také důvod, proč byste svetry neměli nechávat na ramínku. Nejlepším postupem pro srovnání rukávů (a nejen těch samozřejmě) je citlivé ruční vyprání ve vlažné vodě a poté položení na rovný ručník v rámci doschnutí. Tím svetru nejlépe napomůžete k navrácení do původní podoby.

 

2010-12-13-1

 

4. Jak občerstvit hedvábné a kašmírové svetry koupené minulý rok?

Opět je potřeba koupel s vlažnou vodou a jemný čistící prostředek. Přesně do něj svetr na 15 minut namočte. Hned poté vodu vypusťte, naplňte nádobu opět vlažnou čerstvou vodu a nechte „vymáchat". Svetr dejte jako v předchozím případě doschnout na rovný ručník. Pozor, svetr zásadně neždímat a nesušit na slunci!

 

2010-12-13-1

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!