Zajímavé zahraniční obchody pro muže (úvod)

Publikováno: 29.01.2011 16:24 | Petr Hájek

Eiffelova věž, Louvre, Notre Dame a další podobné památky jsou sice na výlet do Paříže skvělým a jistým tipem, ovšem pokud jste muž dbalý stylu, klidně si přidejte ještě nejméně jednu destinaci: obchůdek Dries van Noten's Men's Store.

 

 

2011-01-29-1Řečené nákupní místo naleznete na adrese 9 Quai Malaquais (přímo u Seiny a hned naproti Palais de Louvre) a je jisté, že nenaleznete žádný podobný na celém světě. Člověk zde nemusí ani nic koupit, aby odcházel dobře naladěn a obohacen o nové zážitky.

 

 

 

2011-01-29-1Sám jeho majitel o něm říká: "Nesbírám nic určitého, jen zkrátka občas koupím věci, které se mi líbí a mám rád." Zda se vám tady podaří zachytit přímo samotného majitele a designéra v jedné osobě ovšem není jisté, jelikož právě pracuje v Antverpách na nové ženské kolekci.

 

 

 

2011-01-29-1Obchod je naplněn objekty a kulturními relikty, které utvářely naši minulost po celá staletí. Vlastně celý obchod odráží i přístup jejího majitele-designéra k tvorbě: Dries van Noten je v návrhu vybíravý a organický zároveň.

 

 

 

2011-01-29-1V obchodě se mísí dva dojmy, a to z návštěvy vetešnictví a módního salonku najednou. Mezi  prodávanými věcmi se nachází dokonalá kulturní a umělecká směska věcí: namátkou mosazný kávový stolek Gabriely Crespi, hlava z afrického Beninu, řecká terakota, moderní umění z bakelitu a olejová malba muže v kolárku od Anthony van Dycka.

 

 

 

2011-01-29-1


Dokonce i zdi obchůdku jsou unikátní: v tomto případě v barvě curry koření: "Zdi zde byly instalovány v 70. letech minulého století, ovšem při tvorbě našeho prodejního místa jsem měl dojem, že to není tak přesně styl, jaký místo potřebuje, nicméně, poté jsem usoudil, že je škoda odstranit takto unikátní výzdobu."

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!