Zásady stylového muže, díl 1.

Publikováno: 18.05.2010 15:04 | Petr Hájek

Oblékání a styl nemusí vždy nutně znamenat jen to, že vydáte za oblečení, doplňky, módu, kosmetiku a zástřih kvantum peněz. I toto sice pro někoho může být stylem, nicméně pro všechny ostatní si v našem seriálu uvedeme pár zásad, jak získat co nejvíce stylovosti za co nejrozumnější peníz.

Zásada 1.

Styl je důležitější než peníze, což přirozeně platí pouze tehdy, pokud pro vás není stylem právě vždy to nejdražší na trhu.

Zásada 2.

Muž dbalý stylu by měl rozhodně část svých prostředků investovat do ošacení a věcí okolo. Nicméně opravdu stylový muž ví, kdy si může dovolit trochu rozhazovat a kdy naopak ušetřit.

 

 

Zásada 3.

Začněte u těch nejlepších nejlevnějších designérských studií dostupných ve vašem regionu. V naší republice se nachází spousta zajímavého zboží a nemusí jít nutně o Gucci a podobné, velmi zajímavé kousky najdete i u H&K, J.Crew, Uniqlo i jiných samozřejmě. Je přirozeně důležité vybrané věci nosit svým vlastním způsobem - právě to totiž tvoří váš styl. Vše je to o tom, jak věci namixujete, sladíte, kdy a kam je budete nosit atd. Zkrátka, jedna věc je něco koupit a druhá zapojit to aktivně do svého stylu. Platí zde prostá matematika: čím více věcí ve sbírce, tím více budete moci kombinovat.

 

 

Zásada 4.

Nebojte se kombinovat ani věci mezi různými značkami. Jako zákazníka vás nic nenutí používat vždy komplet jedinou značku. Naopak, ty nejzajímavější oblekové a stylové kombinace naleznete jen tehdy, pokud budete odvážně zkoušet, bádat a objevovat. Kupříkladu muži na snímku mají na sobě oblečení pocházející od 5 a více značek zároveň (Uniqlo, Topman, Tommy Hilfiger, Opening Ceremony, ...) a rozhodně se nedá říct, že by nebyli svým způsobem styloví...

 

 

Zásada 5.

Naši předchozí zásadu bychom mohli doplnit ještě jednou drobností - pokuste se vždy a u každého z designérských studií vysledovat, v čem je nejlepší a co je tedy záhodno od nich získat a zařadit do sbírky. Skuteční mistři stylovosti provádějí tato hodnocení u všech značek každou sezónu, takže jednou mají košili od Topmana, jindy Gap, třetí rok zase H&M atd. atd.

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!