Zásady stylového muže, díl 3.

Publikováno: 21.06.2010 14:15 | Petr Hájek

Oblékání a styl nemusí vždy nutně znamenat jen to, že vydáte za oblečení, doplňky, módu, kosmetiku a zástřih kvantum peněz. I toto sice pro někoho může být stylem, nicméně pro všechny ostatní si v našem seriálu uvedeme pár zásad, jak získat co nejvíce stylovosti za co nejrozumnější peníz.

 

 

Zásada 9.

Nekupujte věci příliš nesedící jakkoliv dokonalé jsou. Jestliže v nějakém výprodeji zastihnete opravdu skvělou koženou bundu či něco podobného, určitě si ji nekupujte, jestliže vám je příliš velká nebo malá.

 

Zásada 10.

Opravdové sbírkové věci zrají jako víno. Řada módních značek získává na hodnotě s tím, jak stárnou - klasická éra Levi's, Vuarnet, old-school Nike, Abercrombie & Fitch z časné doby a namátkou ještě třeba North Face. Podobné vzácné kousky přirozeně nikdy neprodávejte a opatrujte si je ve sbírce jako příslovečné oko v hlavě.

 

Zásada 11.

Retro spíše s citem. A co tím máme na mysli? Jestliže plánujete vzít za svůj styl typu retro, raději jej nepřebírejte kompletně, ale jen některé jeho typické rysy. Tím získáte výhodu nošení jej opravdu neustále, zatímco v kompletním retru je člověk leckde za podivína.

 

Zásada 12.

Pozor na skvrny všeho druhu. Při přehrabování stojany se slibnými kousky ošacení se dalece vyhněte všem politým podezřelými neznámými tekutinami, což platí o to více u všelijakých lepivých ragú omáček apod. Když nešla skvrna dolů v roce 1960, těžko ji vyčistíte bez újmy na šatstvu i dnes.

 

 

Zásada 13.

Nepodceňujte ani online e-shopy. Při nákupech dnes již není nutno vždy výhradně obcházet všechny obchody, ale jde ušetřit čas a nahlédnout do nabídky různých e-shopů. Výhody jsou zřejmé (nákup na dálku, okamžité zablokování zboží, ...), stejně jako nevýhody (barvy na snímku zkreslené, nemožnost zkusit na sobě, méně časté aktualizace nabídky na webu, ...).

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!