Móda odezní, ale YSL je věčný

Publikováno: 31.03.2014 10:05 | Jiří Hofbauer, Michal Harajbic, Václav F. Mensa

Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství způsobené jeho "křehkostí a jemností" byl jedním z nejvlivnějších oděvních géniů v historii.

Jeho fotografie jsou stejně ikonické jako jeho tvorba. Současná móda se formovala převážně v minulém století. Dnešní návrháři už většinou pracují s tím, co bylo vynalezeno. A naprosto oprávněně lze říct, že Yves Saint Laurent pomáhal vytvořit náš každodenní život.

Jednou se ho reportérka zeptala zda existuje něco, co mu chybí. „Mládí,“ odpověděl. ,,Vlastně jsem nikdy nebyl mladý.“ YSL investoval svoje mládí své práci. Ale jen díky tomu se stal tím, čím dnes je. Věčný.

Minulý týden jsme věnovali několik článků návrháři Yves Saint Laurentovi. Zaměřili jsme se na jeho význam, přínos módnímu světu a přidali jsme i recenzi filmu, který měl premiéru.

Vizionář Yves Saint Laurent

Recenze: Yves Saint Laurent

Věčný Yves Saint Laurent

YSL_2

Zdroj: Facebook

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!