Moderní markýzy nabízejí několik možností ovládání

Publikováno: 17.02.2013 17:09 | PR

Markýzy jsou vzhledově příjemné prvky stínící techniky určené především k zastínění větších ploch. Pokud také plánujete koupi markýzy, máte na výběr nejen z mnoha designů, ale také z několika možností ovládání.

Venkovní markýza

Zdroj: www.rolrols.cz

Markýzy ovládané klikou

Tradiční řešení ovládání markýz představuje manuální ovládání klikou. V případě potřeby, když se venku zatáhne a začne pršet, anebo naopak když už se sluneční žár nedá vydržet, použijete kliku s převodovkou. Při výběru kliky k Vaší markýze máte možnost volby z několika barevných kombinací, abyste mohli ovládací zařízení stylově sladit s látkou markýzy a samozřejmě také s fasádou Vašeho domu i prvky, jako je především barva nátěru okenních rámů, trámů a dveří.

Markýzy ovládané motorem

Vyšší komfort nabízí ovládání markýz motorem pomocí tlačítka. Jinými slovy stačí stisknout tlačítko umístěné například na vnější straně domu a markýza reaguje na Váš pokyn. Toto řešení však předpokládá, že máte připravenou elektroinstalaci pro připojení motoru i vypínače markýzy.

Markýzy na komfortní dálkové ovládání

Dálkové ovládání zaručuje nejvyšší úroveň komfortu obsluhy markýzy. Pěkně z pohodlí svého zahradního křesílka markýzu buď vysunete, anebo svinete. Velkou výhodou dálkového ovládání je bezdrátové provedení, které vylučuje nutnost zásahu do fasády.

Ovladače markýz

Zdroj: www.rolrols.cz

Zvolte si typ ovládání venkovní markýzy

Elegantní markýzy se všemi výše uvedenými typy ovládání má v nabídce www.rolrols.cz. Volba typu ovládání záleží na velikosti zastínění plochy a samozřejmě také na tom, jak vysokou úroveň komfortu si chcete dopřát.

Na vzhledu markýzy záleží

Protože markýzy dotvářejí vnější tvář domu, je důležité, nepodcenit při jejich volbě ani design použitých textilií. Specializovaní prodejci markýz nabízejí možnost výběru z nepřeberného množství barev (například u Rolrols si můžete vybrat z 251 barevných kombinací) a díky tomu můžete markýzy dokonale sladit se vzhledem svého domu. Velké oblibě se těší nejen jednobarevné potahové látky, ale také optimistické proužkované vzory.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!