Módní fotografové a jejich oblíbené snímky

Publikováno: 19.07.2013 14:11 | Jiří Hofbauer

Móda se neodehrává jen na přehlídkových molech. Vlastně na skutečném životě nabývá až na ulicích kdy si ji osobitým způsobem personifikují její nositelé. Právě fotografové, kteří se zaměřují na street style, přinášejí svědectví a skutečné osobitosti a barvitosti módy a stylu. MR PORTER oslovil sedm známých fotografů a zeptal se na nejoblíbenější fotografie z jejich vlastního portfolia.

Podívejte se jak styl vidí Scott Schuman, Karl-Edwin Guerre, Tommy Ton, Lougè Delcy, Youngjun Koo, Tamu McPherson nebo Jonathan Daniel Pryce.

Možná vás překvapí, že ve většině zmiňují starší snímky, které vynikají spíše v detailech než očividnou okázalostí. Kromě vkusu v oblékání si všímají i gest tváří nebo rukou, postoj těla, tedy detailů, které dotahují komplexnost stylu k dokonalosti.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!