Modní ilustrátorka Zuzana Osako chystá autorskou výstavu

Publikováno: 17.09.2015 08:10 | Jiří Hofbauer

V období zimních svátků si určitě nenechejte ujít unikátní výstavu ilustrátorky Zuzany Osako v centru Prahy, v nádherných prostorách hotelu Emblém, která vám pomůže trošku zpomalit a vnímat srdcem.

DSC_1565

Zdroj: zuzanaosako.com

Zuzana Osako je známá jak na poli módy a komerční ilustrace, kde se proslavila spoluprací se známými osobnostmi a značkami , tak také působí jako patronka folklóru, který v jejích dílech zaujal nejen širokou veřejnost u nás, ale také přinesl Zuzaně úspěch v podobě kompletně prodané výstavy v Japonsku. Ze Zuzaniny práce můžete vnímat lásku a vášeň k poctivému řemeslu a českým tradicím v moderním pojetí.

Přečtěte si rozhovor se Zuzanou Osako.

Emblém připravuje ucelený přehled Zuzaniny tvorby v několika tematických kolekcích. Úplně poprvé bude k vidění nový žánr v portfoliu, tzv. fotoilustrace. Tato část výstavy zvaná Editorial je spoluautorské dílo, vytvořené s plným zázemím módního týmu ve spolupráci s úspěšným fotografem Ondřejem Košíkem a módní fotografkou, působící v Londýně, Lucií Desmond. Editorial unikátní formou ztvárňuje tvorbu mladých českých návrhářů, spolupracujících s módním portálem MDLS. Dalším výrazným souborem je projekt Portrét řemesla, kolekce ilustrací, vytvořených přímo v řemeslných dílnách nejlepších českých značek a současné generace mistrů ve svém oboru. Samozřejmě nebude chybět prostor pro folklor a nahlédnutí do zákulisí vzniku některých komerčních projektů a kampaní za uplynulý rok.

Podívejte se na kolekci módních grafik Zuznany Osako z MBPFW.

Výstava bude probíhat od 1. prosince po dobu 3 měsíců v Hotelu Emblém, Platnerská 111/19, Praha 1, velkou část vystavených děl si budete moct koupit. Katalog v elektronické podobě naleznete v blízké době na oficiálních stránkách Zuzany Osako.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!