Módní revolucionáři: Kanye West, Marc Jacobs & Pharrell

Publikováno: 19.06.2014 11:16 | Václav F. Mensa

Kanye West si oblékl koženou sukni Givenchy ušitou na míru a strhla se bouře. Doslova. Ta sukně má i vlastní účet na Twitter.Vyhlášený "drsňák" a pravděpodobně největší E.G.O.I.S.T.A. (HELL YEAH) pod sluncem chtěl buď upoutat pozornost nebo skutečně ukazuje, že každá bytost má dvě strany. Femininní a maskulinní. Nic to ale nemění na faktu, že se často chováme ignorantsky jakmile na toto téma přijde.

revolucionari_1

Zdroj: pixel.nymag.com

Nemluvíme zde o transvestitech ani o nutně zženštilých mužích. Mluvíme o faktu, že móda se stává bezpohlavní. Že se pomalu smazávají rozdíly. Když si před dlouhými lety Marlene Dietrich oblékla jako z prvních pánský smoking, muži se zlobili a ženy omdlévaly. Markýza Luisa Casati přestala nosit korzet. Jednoduše, ženy začaly s osvětou mnohem dříve. A když dnes jdete městem, kolik žen má džíny a kolik rudé úzké šaty?

revolucionari_2

Zdroj: Tumblr

revolucionari_3

Zdroj: Facebook

Umělci jako David Bowie, Marc Jacobs, krasobruslař Johnny Weir neřeší rozdíl mezi dámským a pánským šatníkem. V některých případech je to extrémní, ale opět proč u žen to tak nevidíme? Pravděpodobně to bude delší cesta, než bude celá planeta natolik otevřená, že už se nebudeme podivovat nad mužem ve vysokých heelless botách. Pharrell Williams si oblékl krátké dámské oranžové triko a nevypadal zženštile. Vypadal, že mu je pohodlně. Pro GQ se nechal nafotit se zlatým náhrdelníkem Chanel, dárkem od Karla Lagerfelda. Jared Leto se nebojí nosit barevná saka, vlasy jako Julia Roberts, sukně k černým chinos a stále vypadá stylověji, než tisíce ba miliony jiných mužů.

revolucionari_4

Zdroj: GQ

Po velkých městech chodí muži, jejichž sebevědomí a otevřenost dosáhla pomyslného nejlepšího bodu. Nebojí se obléknout to, co chtějí. Nebojí se jít v tom, co je jim pohodlné. Mít styl neznamená vypadat tak, jak to diktují časopisy. Mít styl znamená vzít si z médií to nejlepší a použít to k dotvoření vlastní individuality. A ta nezáleží ani na věku či místě odkud člověk pochází.

revolucionari_5

Zdroj: media4.s-nbcnews.com

Ten muž, kterého nikdy ve čtyřicetistupňovém horku nenapadlo, jak skvělé to je obléknout sukni lže sám sobě. Nenabádám a neříkám, že by muži měli nosit květované letní šaty a růžová saka. Říkám jen to, že i prvek z dámské módy může být mužný a vypadat skvěle. Možná kdybychom byli otevření, jako výše zmínění, bylo by méně nenávisti.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!