Monogram jako signatura Vaší osobnosti

Publikováno: 20.05.2013 15:26 | Václav F. Mensa

Začalo to jako jednoduchý podpis negramotných panovníků a za staletí proměnilo ve znamení luxusu. Nikdo by nerozeznal Louise Vuittona od ostatních bez legendárního monogramu. Ten je pravděpodobně nejznámnější. Avšak, je zde dlouhá řada těch, které stojí za zmínku mnohem více.

Monogram byl kdysi dávno vyšíván na rohy kapesníčků, na části košil, či na rub saka. Monogram byl něco jako soukromá značka. Podle zdobení či malých indicií bylo možné jasně rozeznat majitele. Ve druhé polovině minulého století se tato jemná krása vytratila. Ti opravdu styloví muži ale nezapomněli na detaily a s monogramy pokračují.

Jakmile na pracovní schůzce vytáhnete z aktovky diář od Smythson s vyraženým jménem v jemném zlatě či během milostné večeře podáte dámě kapesník s iniciály z hedvábí, pravděpodobně to nebude křiklavý důkaz velkého úspěchu ale těm stejně pečlivým tento detail jistě neunikne a sklidíte obdiv.

Styl nelze zakládat na všeobecnosti. Tak to nefunguje. Jak už bylo bezpočtukrát zmíněno, vše je v detailech. Košile s monogramem na manžetách či velký zlatý prsten s rodovým erbem? V dnešní době to není jen výsada šlechty. Vše lze zařídit jednoduchou objednávkou.

Většina high-class značek nabízí službu vytvoření monogramu. Hermès, Ermenegildo Zegna, Smythson, Cartier a Tiffany ovšem. Vuitton Vám na kufr nakreslí cokoliv, co si řeknete (ušijí i kufr či tašku podle osobního návrhu, když budete chtít). Když se pečlivě zadíváte, dokonalý styl doprovází dokonalý monogram, který lze označit i jako "signaturu Vaší osobnosti". A proto přestaňte váhat a vyšperkujte své oblíbené doplňky.

tumblr_lpa63qIrXH1qe76uxo1_1280

Zdroj: Blogspot

monogram and contrast cuff

Zdroj: Blogspot

monogrammed-shirt-sleeve-cuffs

Zdroj: My Wedding

photo-1

Zdroj: Flickr

jlinmonogram3-1024x843

Zdroj: Black Lapel

Tweeding-polka-dotted-tie-monogram-shirt

Zdroj: Trashness

photo-4

Zdroj: Louis Vuitton

bbb-monogram-43

Zdroj: Philip C Haynes

CoWo_Louis_Vuitton_Mon_Monogram_OTH

Zdroj: Louis Vuitton

il_fullxfull.357905762_sx5t

Zdroj: Etsy

photo-3

Zdroj: Vogue

photo-2

Zdroj: Flickr

blue

Zdroj: Trashness

AW12_HM100318_987_01il_fullxfull.309618686

Zdroj: Hackett, Etsy
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!