Motorkářská sezona začala v Brně na Motosalonu

07.03.2014 08:07 | Michal Novák

MOTOSALON ve čtvrtek po poledni zahájily celebrity, které mají něco společného s motorkami. Hlavním bodem zahájení bylo odhalení motorky Karla Abrahama pro letošní sezónu. Zahájení už tradičně moderoval Standa Berkovec a uvedl řadu známých tváří, které patří mezi motorkáře: herečku a moderátorku Evu Decastelo, zpěvačku Lindu Finkovou, kaskadéra a instruktora motoškoly Pepu Sršně, moderátora Dádu Gondíka, herce a motocestovatele Jana Révaie a Pavla Lišku, závodníka Karla Haniku a tiskového mluvčího Automotodromu Brno Jiřího Smetanu.

Eva Decastelo motorky prožívá: „Já motorky miluji, je to pro mě symbol mužnosti.“ Duší a řidičákem je motorkářka, v praxi prohání skútr - stopadesátku. Zato Linda Finková je drsňačka a sedlá chopper, a to„pětikilo“. Pavel Liška se ukázal trochu jako snílek – motorka je pro něj jen prostředkem k tomu, aby letěl krajinou. S Honzou Révaiem už proletěli Turecko a Kavkaz a na další cesty se chystají. V Gruzii se jim líbilo podstatně víc než v Turecku a oslovila je hlavně příroda: „Ta zelená barva stromů je jak dodělaná ve Photoshopu, vzduch čistý až vás z toho bolí plíce. Lidi jsou tam neskutečně pohostinní, vstřícní, skromní a přátelští," rozplýval se Liška.

Dalibor Gondík je nadšeným propagátorem bezpečnostních doplňků pro motorkáře, především těch, které učiní fanoušky jednostopých miláčku viditelnějšími. Na silnici se tedy mění ve svítící kometu, která pomocí reflexních prvků ozařuje své okolí. Vizáž komety zachovává i při běhání, pouze rychlost je v tomto případě nižší.

Po odhalení svých motorkářských duší se hosté ujali odhalení dalšího – závodní motorky Karla Abrahama pro letošní sezónu.

výběr II (2)

Zdroj: Motosalon, BVV

výběr II (8)

Zdroj: Motosalon, BVV

výběr II (9)

Zdroj: Motosalon, BVV

výběr II (13)

Zdroj: Motosalon, BVV

zahájení (1)

Zdroj: Motosalon, BVV

zahájení (3)

Zdroj: Motosalon, BVV

zahájení (5)

Zdroj: Motosalon, BVV

zahájení (6)

Zdroj: Motosalon, BVV

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!