MOTOSALON nabízí to nejlepší na trhu a možnost si všechno vyzkoušet

Publikováno: 02.03.2014 17:51 | PR

Nová motocyklová sezóna se díky nezvykle teplému počasí zdá být za dveřmi a nebude trvat dlouho, kdy tuzemské cesty zaplaví stovky jezdců na silných strojích. Zahájení největšího motorkářského svátku, který na začátku března motocyklovou usezónu symbolicky otevře, se ujal Motosalon.

Nejen prohlídka expozic – ale hlavně možnost si věci vyzkoušet, prožít

Všechny značky s úplnou nabídkou

Svou účast na Motosalonu potvrdily téměř všechny na tuzemském trhu významné motocyklové značky. Nebude chybět největší světový producent Honda, Yamaha, Harley-Davidson, BMW, Triumph, Aprilia, Moto Guzzi, Kawasaki, Suzuki, Kymco, KTM, Royal-Enfield, Jawa, Peugeot a Kentoya a další.

Oceněné  přestavby na Motosalonu navnadí návštěvníky na příští rok

Organizátoři letošního Motosalonu se rozhodli poprvé do veletrhu zařadit expozici motocyklových přestaveb Custom Culture. Návštěvníci uvidí několik unikátních strojů, které bodovaly na soutěžích v Evropě i USA. Letošní nultý ročník Custom Culture bude jen malou ochutnávkou a zároveň pozvánkou na příští rok, kdy se představí v rozsáhlé expozici několikanásobně více jedinečných skvostů a zajímavostí na dvou kolech.

Přestavba-ženy-5

Testování skútrů a velkých motorek – jezdí se i po Brně a na Masarykův okruh
Motosalon nabízí možnost vyzkoušet si jak skútry, tak motorky vyšších kubatur. Na skútrech všech důležitýh značek se mohou návštěvnícic projet každý den po výstavišti. Na spanilé jízdy velkých motorek po Brně v doprovodu motoklubu Blue Knights je nutné se zaregistrovat na webu Motosalonu. Řidič musí mít řidičské oprávnění k jízdě na motocyklu a vlastní vybavení (oblečení, helma). Všechny informace o trase i možnosti zajezdit si v rámci Motosalonu na Masarykově okruhu jsou na webu Motosalonu.

Dang s medvídkem

Testovací jízdy e-kolo a Testovací jízdy SEGWAY
V pavilonu Z, ve kterém se odehrává část doprovodného programu, si můžou návštěvníci vyzkoušet elektrokola a segwaye.
Automotodrom Brno povozí děti na minibikách

Děti se budou moci na Motosalonu svézt i na minibikách na speciální dráze v pavilonu P. Bude jim zapůjčeno i kompletní bezpečnostní vybavení. Na stánku Automotodromu proběhne také autogramiáda jezdce Karla Haniky, návštěvníci se budou moci seznámit s Motoškolou Sport nebo vyfotit s krásnými „maximkami“ – hosteskami časopisu Maxim.

Páteční Teenager Day

Den pro začínající jezdce s uzpůsobeným programem a cenou za vstup – studenti budou mít poloviční vstupné 100Kč. V rámci Teenager Day se budou moci návštěvníci seznámit s technikou správné jízdy na motocyklu u Bezpečně na motorce, nebude chybět instruktáž pro spolujezdce nebo simulace nehody a následný rozbor dopravních nehod motorkářů formou diskuze ve speciálně uzpůsobeném kamionu Crazy Day a promítání spotů o nehodách.
Soutěž mladých mechaniků
Mladí mechanici změří síly v dovednostní soutěži uspořádané brněnskou Integrovanou střední školou automobilní. Soutěž bude založená na plnění technických úkolů zaměřených na servis motocyklů – v pátek pro studenty a v neděli se utkají profesionálové.

Čtvrtek 6. 3. 2014  - novinářský den

Sál P4
11.00 ´- Tisková konference Automotodromu za účasti jezdce Karla Haniky

Pavilon P – pódium
12.00 - Zahájení výstavy Nočních vlků s názvem BIKE SHOW – Noční vlci jsou největší ruský motorkářský klub, který podléhá ostré disciplíně a má více než 5000 členů. A jezdí s nimi na Harleyi i ruský prezident Putin.
13.00 - Oficiální zahájení Motosalonu
13.15 - Odhalení motorky Karla Abrahama pro letošní sezonu MotoGP – za přítomnosti Pavla Lišky, Jana Revaie, Dalibora Gondíka, Lindy Finkové, Evy Decastelo, streetfightra a učitele motoškoly Pepy Sršně, Standy Berkovce a dalších

TOM_0200


13.40 - Setkání s BESIPEM – aktivity Besipu zaměřené na bezpečnost motocyklistů
14.00 - Bezpečně na motorce – přednáška o bezpečné jízdě na motorce, setkání s Mírou Lisým
14.15 - Pavel Suchý zakončí svůj projekt JAWA kolem světa právě na Motosalonu
14.30 - Představení vozidla ELBEE, které bylo speciálně vyvinuté pro potřeby tělesně postižených osob upoutaných na invalidní vozík, kterým umožňuje řídit bez nutnosti přesedání, složité manipulace s prázdným vozíkem a tedy i bez nutnosti asistence další osoby.

Expozice přestaveb:
15.00 - Zahájení sekce Central European Custom Culture – představení nového konceptu pro rok 2015

Pátek 7. 3. 2014 – Teenager Day

prvojezdci2

Show Arena – volná plocha před pavilonem Z
- motoškola – jak se vyhnout dopravní nehodě a zásady chování při dopravní nehodě, používání bezpečnostních prvků, chování spolujezdce,
- ukázka střetu motocyklu a automobilu - poskytnutí první pomoci
- beseda se studenty v kamionu Crazy Day
Kaskadérská show – profesionální kaskadéři, kuriózní triky, tanec na kole (flatland), synchronní jízdy na motocyklech, čtyřkolkách, skútrech (Jan Holub, Adam Peschel, David Zavadský, Jaroslav Polák, Jakub Kykal, Mirek Frey, Michal Holomek), BMX kolo a překážky (Lukáš Petráček)
Ukázky motoškoly Bezpečně na motorce s Mírou Lisým včetně zvládání krizových situací
Pavilon P - pódium
Bezpečně na motorce - BNM - přednáška a promítání videí z Rally Dakar s Davidem Pabiškou a vyhlášení divácké soutěže (v posledním vstupu)
Taneční vystoupení hip-hop a breakdance
Příběhy a skeče herců z pořadu Na Stojáka (Arnošt Frauenberg, Radek Petráš, Dominik Heřman Lev)
First Help
– odborné besedy o poskytování první pomoci, včetně názorných ukázek a možnosti vyzkoušení nepřímé masáže srdce na modelu
- na stánku First Help poblíž pódia možno získat informace a vyzkoušet si první pomoc i mimo časy výše uvedené
Noční vlci – Výstava k obří bike-show ve Volgogradu
Globus smrti  – show s pyrotechnickými efekty a hudbou
pavilon Z
– Crazy Day (Jan Holub, Pavel Uran, Tomáš Linc, Roman Šimon, Petr Fišera) – triky až 4 jezdců současně v ocelové kouli o průměru 6 m o rychlosti až 50 km/hod.
Soutěž mladých mechaniků - pavilon P, stánek č. 13
Mladí mechanici změří síly v dovednostní soutěži uspořádané brněnskou Integrovanou střední školou automobilní. Soutěž bude založená na plnění technických úkolů zaměřených na servis motocyklů
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!