Mozilla má vlastní telefon

Publikováno: 23.01.2013 13:08 | Petr Hájek

Sympatická firma Mozilla s neméně sympatickým logem a maskotem tvořeným pandou červenou se rozhodla, že nadešel čas přestat být známá jen jako autor software a je třeba vyrazit i do dosud neprobádaných hardwarových končin.

2013-01-23-1

Zdroj: Dvice

Jelikož je dnes internetovým prohlížečům věnována pozornost opravdu vysoká (nakonec, průměrný člověk v nich tráví 90 % času u PC), je obecně dobře známým faktem, že Internet Explorer není jediným browserem v internetovém vesmíru, ale že existuje řada jeho alternativ - jmenujme si namátkou Operu, Firefox nebo Google Chrome.

S ohledem na firemní barvy Mozilly se dalo očekávat, že její chytrý mobil bude v oranžové barvě, u níž má odstín věrně kopírovat kožich řečeného maskota. Nakolik dobře se jim to povedlo, můžete nakonec posoudit sami ze snímků okolo.

2013-01-23-1

Zdroj: Dvice

Mozilla byla ještě před několika lety číslem jedna na trhu alternativních browserů, poté se ale objevil Google Chrome a Firefoxu přebral značnou část uživatel. Je tedy možné, ba pravděpodobné, že podobný projekt pomůže Firefoxu a Mozille získat zpět řadu příznivců.

Nový model byl uveden ve spolupráci se španělskými společnostmi GeeksPhone a Telefonica. Jedná se o preview verzi běžící na Firefox OS jenž má dále nabídnout: 3,5" displej, 3 Mpix aparát, 1 GHz Snapdragon S1 CPU, MicroUSB a MicroSD porty, over-the-air updaty + bude to otevřené zařízení po všech stránkách, včetně operátora samozřejmě. Mobil slibuje používat web jako své nativní prostředí (tj. vše v HTML5, JavaScriptu, CSS).

Prozatím nepadlo slova o ceně ani dostupnosti, avšak novinka se má ve verzi pro developery objevit už zhruba v tento únor. Máte tedy odhadem nejméně pár měsíců na rozmyšlenou, k čemu všemu se vám bude oranžová hodit...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!