Můj byt, můj řád: stylové doplňky pánského hnízda

Publikováno: 03.06.2015 20:29 | Aktualizace: 05.10.2016 19:00 | Štěpán Molitor

Byt gentlemana je odrazem jeho vnitřního světa. Jiný je muž, honosící se boxovacím pytlem a výstavou pornočasopisů (schovejte je pod postel!), jiný je muž, co má v obyváku na stojanu motorku a jiný je muž, který má byt jak vystřižený z časopisu designu, že místo obývacího prostoru jeho sterilní čistota „stylu“ spíš připomíná operační sál. Někdo má vystavené lahve drahého alkoholu, v lepším případě plné, jiný zas elektrické kytary. O každém ale jeho obydlí říká: Tohle jsem já, tohle je můj život. Ať už si k sobě vedete kamarádku nebo kamarádku (vidíte, doufám, ten rozdíl), přítelkyni, přítele nebo kohokoli jiného, vždy o vás zařízení a některé detaily vašeho doupěte vypovídají obrovské množství informací.

Mít designovou kuchyni není žádný problém – Italové a Švédové vám ji doručí až domů, úhledně zabalenou v recyklované krabici. Styl ani osobitost ale nekoupíte. A i sebeluxusnější loft je nezajímavý, jestliže v jeho zařízení chybí osobnost majitele. Podívejme se na promyšlené doplňky, kterými dodáme na atraktivitě naší jeskyni.

Hned po příchodu si odložte kabát. Designový věšák je pokaždé vítaným oživením jakékoli předsíně.

Leibal hanger

byt_1

Zdroj: ubiz.net

Obývací pokoj, o mnoho méně intimní a osobní místo než ložnice a pracovna, je určený k trávení času ve společnosti jiných lidí. Samozřejmostí je kvalitní knihovna, konferenční stolek, sedací souprava. A obrovský sloní kel s nasazenou korunou, tedy pokud jste Roberto Cavalli. Dominanta obývacího pokoje, masivní a komfortní křeslo, vypadá, že je tu už od nepaměti a spíš než nábytkem je součástí stavby. V něm člověk tráví chvíle klidu a odpočinku, ať už při poslechu hudby, četbě nebo podřimování. V současné nabídce je velmi obtížné najít neotřelý a pohodlný kus, klidně se tedy spolehněte na ušák po dědečkovi.

Zanotta armchair

byt_2

Zdroj: Archiv značky

Obývací pokoj by měl také být vybaven kvalitním sound-systemem. V době blu-ray a iPod docks je gramofon tím pravým způsobem jak se vrátit do starých časů a vychutnat si Queeny z roku 1979 – Bohemian Rhapsody z mini repráčku telefonu opravdu není ono. Trendu analogového zvuku nepodléhají pouze hipsteři. Mnozí milovníci kvality a tradice jsou zodpovědní za prudký nárůst prodejů gramofonů a vinylových desek.

Thorens TD 206

byt_3

Zdroj: Archiv značky

Pojďme se přesunout do jídelny - ke kvalitní večeři patří kvalitní víno. A ke kvalitnímu vínu patří vinný sklep. Ale vysvětlujte developerům, že vaše archivní potřebuje teplotu 11° a vlhkost 85%, ideálně 6 metrů pod zemí, třeba místo podzemních garáží toho nového rezidenčního parku, kde máte vyhlédnuté bydlení. Řešení, které zázračně uvolní místo v ledničce, je elektronická vinotéka. Hlídá jak teplotu, tak i vlhkost. Svoje víno tedy máte skladované v dobrých podmínkách a na dosah.

Vinotéka Liebherr WKr 3211

byt_4

Zdroj: Archiv značky

Ložnice je, spolu s pracovnou, místností, kde se nejvíc projevuje osobnost majitele. Tady můžete body lehce nabrat a ještě jednodušeji ztratit. V ložnici by nemělo být nic zbytečného. Jednoduché dvojlůžko s kvalitní matrací, noční stolek. Šatní skříň. Pohrát si můžete s výběrem svítidla, nabízí se spousta designových možností od předních návrhářů. Pozor ale na lacinost, při pohledu na červené žárovky a podbízející se vodní postel každá žena vybavená vkusem bere nohy na ramena.

Takeshi Iue tripod lamp

byt_5

Zdroj: Archiv značky

Pracovna je vaše soukromé království, zařiďte si ji tak, aby umožňovala soustředěnou práci. Systém a účelnost, to je vaše heslo. Čím méně rušivých elementů, tím lépe. To ovšem neznamená, že pracovna musí být fádní místností bez nápadu. Vybavte ji vkusným solitérem - rozbijte nudu industriálním svítidlem nebo třeba archaickou tabulí, na kterou budete křídou čmárat nápady.

Tripod Luze vintage lamp

byt_6

Zdroj: Archiv značky

Ranní káva je nezbytným začátkem každého dne - ať už vstáváte do práce nebo po náročné party. Všechny ty supermoderní kávovary, co vám připraví cokoli a ještě po sobě uklidí, jsou dobrou volbou a u renomovaných značek jistě neuděláte chybu. Milovníci tradice ovšem pátrají po klasických italských pákových strojích, které vytvoří nenapodobitelnou cremu.

Achille Gaggia espresso

byt_7

Zdroj: Archiv značky

Šálek na espresso Sander Lorier

byt_8

Zdroj: Archiv značky
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!