Muž chce auto ovládat, žena se s ním ráda vyfotí

Publikováno: 26.08.2014 08:00 | Dagmar Klimovičová

Následující řádky berte jako humornou názorovou sondu do hlav mých přátel a kolegů novinářů, kterým tímto děkuji za spoluautorství. Po čem ženy touží, když přemýšlí o novém autě? Chtějí malé a roztomilé nebo velké a praktické? Stejně jako muži, i ženy mají své preference a není snadné jim vyhovět. V každém případě ženy v drtivé většině opravdu netouží po růžových autech s tajným šuplíkem na kosmetiku.

Ne snad, že by se ženy při výběru auta řídily jenom otázkou bezpečnosti a praktičnosti, ale růžovou nosíme většinou tak maximálně na kalhotkách a make-up se snažíme zvládnout v pohodlí našich koupelen – otázka dokonalého výsledku. Když popojíždíte v koloně, a nedejbože u toho musíte ještě řadit, s tou řasenkou to fakt nejde tak snadno, jak se nás snaží ujišťovat Heidi Klum.

Transformers DotM 4

Zdroj: tfw2005.comŽeny nevědí, co chtějí a nedají pokoj, dokud to nedostanou!

Napsal náš milovaný Oscar Wilde a k naší smůle, nám muži tuto větu až příliš často předhazují. Předkládám zde necenzurovaný názor kamaráda novináře: „Podle mě ženy fakt nevědí, co chtějí – mají to daný geneticky. Když vybírají auto, musí se jim to jednak líbit a za druhé to musí být praktický. Když vidím, co dokážou ženy nosit v kabelkách o velikosti lodního kufru, je jasný, že auto musí mít podobnou vlastnost – tedy pojmout obrovské množství věcí a ještě u toho dobře vypadat. Svoji roli hraje i bezpečnost – tvrdit že Citigo nebo i10 je auto pro ženy je holý nesmysl. Naopak automobilky konečně pochopily, že ženy chtějí Audi Q7 a BMW X6. Když v tom bude sedět chlap, tak je buď teplej nebo si něco kompenzuje, a nebo možná taky nemá vkus.“...a můžu se s ním vyfotit?

Pokaždé když jsem měla na test nějaké velké auto – něco jako BMW X5 nebo Range Rover Sport, žádná z mých kamarádek ho nechtěla řídit, ale všechny se s ním, nebo ještě lépe v něm, chtěly vyfotit. Podotýkám, že řídit takové auto je mnohem větší zábava, především proto, že já u focení dost trpím.

001_X5_30d

Zdroj: Autoblog

RR_Sport

Zdroj: Autoblog

Ve zmíněném Range Roveru Sport se budete jako žena cítit báječně. Je to offroad, ovšem s luxusním interiérem, který může hravě konkurovat vašemu obýváku. Pamatuji si, že jsem měla stříbrný model s červeným interiérem – tak trochu inferno. Sranda je, když si na silnici zvednete podvozek, dáte blinkr doprava a jen tak jakoby nic uhnete do pole. Řidič za vámi pošle nechápavý pohled a pokud nemá něco podobně „terénního“, určitě za vámi nepojede. V terénu je to super auto, hlavně když vám někde v noci v lese přestane fungovat navigace a jediné co máte po ruce je mobil s umírající baterkou. Každá situace má své řešení a i tahle měla. Jenom ho sem nebudu psát.

RR_Sport_interiér

Zdroj: AutoblogVelké auto = velká láska

„Spokojené ženy vídám hlavně ve dvou typech aut: 1) Je to velký – můj chlap mě má rád – Audi Q7/Mercedes GL/Porsche Cayenne. Čím víc železa, tím větší láska. 2) Je to hezký a kamarádky mi to záviděj: Fiat 500/Mini Cooper/Audi A1/A3, BMW1 – čili jasný líbí/nelíbí faktor,“ napsal kolega, který o autech hodně ví, hlavně o těch se čtyřmi kruhy na chladiči.

Fiat_500_Pink

Zdroj: Autoblog

Zůstanu u těch SUV. Range Rover Sport není u žen možná tolik oblíbený jako profláknutá „xpětka“. Někdy mám pocit, že právě tohle je auto pro ženy, protože málokdy potkám v Praze zmíněné auto, aniž by ho neřídila křehká blondýna. Brunetky jsou pro tuto značku asi svojí barvou vlasů znevýhodněny, protože tuším, že i Vlaďka Erbová – Řepková toho exekutora srazila Mercedesem. Mně se v xpětce jezdilo hezky. Není to sice takový offroad jako zmíněný RR Sport, ale do Prahy a případné vyjížďky do okolí to stačí. Jeden automobilový novinář o novém BMW X5 napsal, že vyjet v zimě na chatu ve Špindlu zvládne a víc nepotřebuje. Má pravdu ten muž.

DB2013AU00063_SMALL

Zdroj: AutoblogHolky mi ho budou závidět!

Tady se dostáváme ke zmíněnému faktoru líbí/nelíbí. Ten hraje v životě žen poměrně významnou roli a netýká se jen aut. Žena si na sebe nikdy nevezme boty, které se jí nelíbí (NIKDY!). Nenavoní se parfémem, který se jí nevoní a neuvaří jídlo, když se jí nelíbí, jak se k ní muž chová. Bacha na to.

Zpátky k autům. Mini Cooper, VW Beetle, Audi A1 patří mezi ta roztomilá líbivá auta, která budou ženy svým obdarovaným kámoškám závidět. Roztomilost těmto vozům dýchá z každého (retro) záhybu a i když otázka praktičnosti zůstává s velkým otazníkem, otázka stylu je jednou provždy vyřešena.Ženy milují asistenty a nestydí se za to

To je fakt. Chlap málokdy přizná, že používá parkovacího asistenta a radši bude okolí do bezvědomí tvrdit, že už roky parkuje na zrcátka a podobný kraviny nepotřebuje. My to taky umíme, a dokonce umíme zaparkovat i do podélné řady stojících vozidel. Pravda, sem tam odřeme disky, ale „umíme“ to. Ovšem asistentům se nevyhýbáme, stejně jako automatické převodovce. Přece jenom, cesta do práce není závod (tedy většinou), takže není potřeba mluvit převodovce do řazení. To si radši v klidu v koloně vypijeme ranní kávu.

audi-tt-3.2-quattro-02

Zdroj: Autoblog

R8V1018_503_0

Zdroj: Autoblog

Další názor muže zde: „Holky chtějí automat a taky hill hold assist (jízda v podpatcích a nemuset u toho řadit). Nepohrdnou ani "mísou" na kabelku umístěnou někde na palubní desce - „Sakra, kam si v tom TTčku dám kabelku? V Puntu jsem tu odkládací plochu měla!“ Taky milují parkovacího asistenta – ten, který zaparkuje úplně sám, automatickou klimatizaci (je mi vedro) a nezávislé topení/vyhřívání sedaček (proč ta Audina sakra netopí hned po startu?). Samostatnou kapitolou je bezklíčkový přístup (klíče v kabelce - italská směs - hlavně neupadnout). Základem ale zůstává: "sedím vysoko = vidím daleko = řídím bezpečně". Jo a hlavně žádná nízkoprofilová kola.“

Z krátkého průzkumu na Facebooku vyplývá, že ženy fakt nelze zaškatulkovat a už vůbec jim nelze přisoudit jeden typ auta. Všechny čekáme od auta něco jiného, ať už je to adrenalin, adrenalin nebo adrenalin. Pardon, vlastně adrenalin, bezpečí, praktičnost nebo cokoliv jiného.

paris_hilton

Zdroj: img.phombo.com
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!