Muž roku 2015: 11 David Kovář

Publikováno: 12.08.2015 11:23 | Michal Novák

O titul Muž roku 2015 bude bojovat i David Kovář. Kontrolor kvality z Letohradu ke 185cm vysoký, váží 87kg a ve finále bude mít číslo 11.

FIL_9458

Zdroj: Muž roku

Jak dlouho jste se odhodlával k tomu, že se přihlásíte?

Když to vezmu celkově, tak vlastně několik let. Dalo by se říci, že 3 až 4 roky sleduji tuto soutěž. Ale pokaždé jsem sám v sobě našel výmluvu, proč to neudělat. V překladu mě vlastně můj strach z neúspěchu, pokaždé vyřadil ze hry. Až letos jsem se zdravě naštval, sice na poslední chvilku, ale přihlásil jsem se a jsem za to opravdu teď moc rád. Asi bych to nikdy neodpustil, kdybych to aspoň nezkusil.

Na čem stavíte svou image, svůj styl? Kdo pro Vás představuje mužský ideál krásy?

Tak dalo by se říci na všem co Vás jenom napadne. Ať už je to oblečení, postava, strniště či vlasy. Na všem nějakým způsobem pracuji a myslím, že by tak měl činit každý a dostat ze sebe, co se dá. Je to přeci jenom o každém a prezentujete tím sami sebe. Čím si člověk připadá lépe, tím více to je sebejistý a v životě mu to hodně pomůže.

Neřekl bych, že se přímo někým inspiruji a svůj image zakládám na tom, v čem se cítím nejlépe. Ale například strniště nosím už opravdu dlouho.

Ideál mužské krásy je pro mě asi David Beckham, čím asi nikoho moc nepřekvapím. Jinak taky mě imponuje jako muž, možná pro někoho méně známý, bulharský fitness model Lazar Angelov, na němž tedy obdivuji hlavně postavu, tu považuji za nejdokonalejší.

FIL_9362

Zdroj: Muž roku

Dnešní svět modelingu vsází na jedinečnost. Co je Vaší silnou zbraní? Čím byste zaujal na poli mezinárodního modelingu?

Vzhledem k tomu, že na světě je spousta konkurence a mnoho pohledných chlapů s vytvarovanou postavou. Nemá smysl vyjmenovávat vzhledové dispozice, i když samozřejmě doufám, že i tím jsem třeba trošku jiný než ostatní. Ale to samozřejmě nezáleží na mém posouzení, od toho tu jsou jiní.

Takže čím bych mohl zaujmout, tak určitě sám sebou a tím jaký jsem. Jsem přirozený, nestydím se, nebojím se cokoli podstupovat - samozřejmě v určitém rámci svých možností. Dokážu být hodně nápaditý a se svým důvtipem vložit i něco ze sebe.

Byl byste ochoten svůj vzhled nějak upgradovat? Nejen posílit tréninkový plán, ale třeba tetování, piercing nebo plastická operace?

V téhle branži je samozřejmě na denní pořádku se pořád nějak upravovat a přizpůsobovat. A v rámci svých možnosti jsem toho schopen. Tím mám namysli například vlasy, fousy a i samozřejmě s postavou se dají dělat divy. Ale to jsou všechno věci, které jsou vratné a nemám s nimi problém. Co se týče tetování, tak jsem si vždycky přál nějaké mít. Ale jestli si dám, tak protože chci já a co chci já, určitě bych si ho nedával jenom kvůli nějaké kampani, či něčemu podobnému, to mě přijde moc. Piercing mě také občas zajímal, ale neřešil jsem to. Nicméně co se týče plastické operce, tak to v žádném případě ne. Naopak si myslím, že by to mohla být má přednost, když na sobě vlastně nemám nic, jako tetování, piercing či plastiku. Což se v podstatě v dnešním světě už tak moc nenosí. Tímto trochu i odpovídám na předchozí otázku.

Jaká je podle Vás úloha Muže roku v jeho dalším počínání, když pomineme světový mír a charitu?

Jestli pominu obě tyhle věci, tak už opravdu vůbec netuším. Ne, pro mě úloha muže roku víc než jasná. Hlavně dobře reprezentovat obecně tuto soutěž, ať už na domácí půdě či ve světě. Určitě nezahálet, makat na sobě čím dál více a snažit se odvádět tu nejlepší práci, abych dokázal, že si tu pomyslnou korunku pro muže roku opravdu zasloužím.

Jak čekáte, že se změní Váš život po soutěži? Uměl byste si představit, že většinu roku strávíte na trase Tokio-Paříž-New York a domů se dostanete jen jednou za rok?

Čekám, že se změní hodně. Dalo by se říci, že doufám, že mě to život úplně obrátí naruby. Do soutěže jsem vlastně s tím to záměrem i šel. Můj život mě nenaplňuje a touto soutěží to právě hodlám změnit. Pokud to bude možné, chci ho změnit úplně od základu. Co se týče práce, města, prostředí a klidně i státu. Nebráním se opravdu ničemu a naopak se na změny moc těším. Tímto jsem Vám vlastně odpověděl i na druhou část otázky. Ano dokáži si to představit velice živě a spíš bych si to i přál. Cestování bylo vždycky můj sen. A to i za cenu toho, že se domů vrátím třeba jenom jednou za rok. Je načase si začít plnit své sny. Vím, že moje rodina a přátele tady pro mě vždycky budou, ať budu kdekoli. Já to ale beru z té lepší stránky, čím méně se uvidíme, tím více si pak budeme vážit společné chvíle.

První fashion week po finále Muže roku bude v říjnu. Byl byste připravený a ochotný okamžitě vyjet na přání agentury třeba do Milána a spolu s dalšími x set kluky se účastnit castingu, na kterém nemusíte uspět?

Jak už jsem naznačil v předchozí odpovědi, byl bych schopný a ochotný opravdu ke všemu, co by mě v mojí případné kariéře mohlo pomoci. Vím, že člověk by si řekl, že je to risk a eventuelně by domů mohl přijet s takzvaně prázdnou. Ale já bych to tak určitě nebral. I kdyby se nepoštěstilo, domů bych se vracel s obrovskou zkušenosti, a to je to co teď hlavně potřebuji. A vím, že když se budu opravdu snažit, dřív nebo později ovoce sklidím, stačí jenom věřit a neusnout na vavřínech.

FIL_9751

Zdroj: Muž roku

Oblíbený citát?

“Jestli není nikdo, kdo Vás nenávidí, tak děláte něco špatně.“

Kdybyste mohl povečeřet s osobností (mrtvou či živou), kdo by to byl a proč?

Na obdobnou otázku už jsem odpovídal v jiném článku a odpověděl jsem Karel Gott, který mě první napadl. Ale neměl jsem na výběr z mrtvé osobnosti, tak toho využiji a řeknu Elvis Presley, Nejenom kvůli tomu jaký byl, jak zajímavý, ale i krušný život vedl, ale určitě bych se ho zeptal kam vlastně zmizel a jak to ve skutečnosti bylo. Protože to je otázka, na kterou se už asi nikdy odpověď nedozvíme.

Máte nějaký skrytý talent, který nerozvíjíte a třeba teď toho zpětně litujete?

Skrytý se ani říct nedá, řekl bych spíš hodně viditelný. Za mých mladých let, vlastně až do dorostu jsem hrál fotbal a byl jsem opravdu jeden z největších talentů. Ale jak už to tak bývá, tak v náctiletém věku se vždycky láme chleba a nabízí se Vám spousta možností zábavy. Je jenom na Vás, jak se s tím poperete a jestli podlehnete. Samozřejmě v hlavě to ještě nemáte pořádně srovnané a vůle není moc velká, když z každé strany na Vás kouká nějaké pokušení. Místo toho abych věnoval práci a rozvinul to, co mi bylo naděleno, zahodil jsem šanci, protože jsem měl v tu dobu bohužel jiné priority. Samozřejmě zpětně, když nad tím přemýšlíte, říkáte si kam jste to třeba i s trochou štěstí mohl dotáhnout. Ale co bylo, bylo a na “kdyby” život nefunguje.

Čím jste chtěl být jako malý? Jaká je Vaše vysněná práce teď?

Tak jako malý jsem vždy odpověděl “přece milionářem”. Všichni se hrozně vždycky smály a teď už samozřejmě chápu proč. Sice to vůbec není povolání, ale už tenkrát bylo vidět, že jsem přemýšlel hodně vysoko. Pořád tak přemýšlím, ale věkem zjistíte, že už nejde tak o peníze jako o osobním štěstí. Nejde o to kolik, vyděláte a co děláte, ale o to, aby Vás to naplňovalo.

Má vysněná práce by se určitě pohybovala  v této oblasti. Svět modelingu mě vždycky zajímal a chtěl do něj nahlédnout, tak doufám, že se mě v něm podaří i usadit.

5 věcí, bez kterých byste nemohl žít?

U této otázky si dovolím reagovat trochu kulantně a převést tuto odpověď na pustý ostrov. Kde bych určitě nepřežil, bez jídla, pití, ohně, vzduchu a dobré společnosti.

Co nosíte s sebou v batohu/tašce? Jaké zajímavé aplikace máte v mobilu (Instagram, fitness apps, hry...)?

Zavádějící otázka, záleží samozřejmě kam zrovna jdu. Pokud si už beru tašku, tak nejčastěji do práce, kde mám většinou hlavně jídlo a třeba i věci na cvičení, kam často po práci chodím. Samozřejmě asi bych v něm našel spousta dalších maličkostí, ale určitě nic speciálního, co by stálo za zmínku.

Co se týče aplikací v mobilu se úplně nedá říct, že bych jim nějak holdoval, ale co bych mohl vyzdvihnout tak aplikaci Duolingo, kterou mi poradila kamarádka a je to výborný pomocník při procvičování angličtiny. Samozřejmě k tomu nesmí chybět anglicko-český překladač. Dále už to jsou běžné aplikace, které používáme všichni jako je facebook, mapy, jízdní řády, svítilna a podobné velice praktické a životu ulehčující věci. Teď mě ještě napadá jedna, která je viditelná při prvním pohledu na můj telefon, a to aplikace pavouk neboli rozbitý display. Ta aplikace má výhodu tu, že je permanentní, nemusel jsem si jí stahovat a jde vidět i když je mobil vypnutý.

FIL_9557

Zdroj: Muž roku

FIL_9619

Zdroj: Muž roku

Finalisté Muže roku 2015
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!