Muž roku 2015: 12 Andreas García

Publikováno: 12.08.2015 11:24 | Michal Novák

Finálovou dvanáctku Muže roku 2015 uzavírá Andreas García. Obchodní zástupce z Prahy se svými 183cm a 76kg nastoupí s číslem 12.

FIL_9367

Zdroj: Muž roku

Jak dlouho jste se odhodlával k tomu, že se přihlásíte?

Ani chvilku. Přihlásil mě můj známý.

Na čem stavíte svou image, svůj styl? Kdo pro Vás představuje mužský ideál krásy?

Svou image stavím na pokoře, příjemném vystupování, upřímnosti, pozitivním myšlení a disciplíně. Co se týče oblékání, jsou dny, kdy uvítám pohodlné tepláky, ale nejlépe se cítím v skvěle padnoucí košili a sportovním saku. Mužský ideál krásy pro mě představuje Brad Pitt a George Clooney.

Dnešní svět modelingu vsází na jedinečnost. Co je Vaší silnou zbraní? Čím byste zaujal na poli mezinárodního modelingu?

Domnívám se, že moji silnou zbraní jsou modré oči v kontrastu s černými vlasy a široký úsměv. Vím, že pouze o tom to není, takže bych zaujal i svým odhodlaným přístupem učit se nové věci a zdokonalovat se.

Byl byste ochoten svůj vzhled nějak upgradovat? Nejen posílit tréninkový plán, ale třeba tetování, piercing nebo plastická operace?

Každým dnem svůj vzhled upgraduji a překonávám zónu pohodlí svého já v rámci tréninkového plánu. Tetování, piercing a plastické operace mě nelákají.

FIL_9463

Zdroj: Muž roku

Jaká je podle Vás úloha Muže roku v jeho dalším počínání, když pomineme světový mír a charitu?

Popravdě nevím o jiné úloze, ale v mých očích je otázkou jedince, jak s danou příležitostí naloží. Někdo se nechá uchlácholit „milým“ titulem a někdo to vezme za své a začne na sobě makat ještě víc. Pro mě by titul muž roku byl začátkem další etapy zvané modeling.

Jak čekáte, že se změní Váš život po soutěži? Uměl byste si představit, že většinu roku strávíte na trase Tokio-Paříž-New York a domů se dostanete jen jednou za rok?

Představit si to umím, protože je to můj cíl.

První fashion week po finále Muže roku bude v říjnu. Byl byste připravený a ochotný okamžitě vyjet na přání agentury třeba do Milána a spolu s dalšími x set kluky se účastnit castingu, na kterém nemusíte uspět?

Připravenost a ochota mi nechybí. Případný neúspěch na fashion weeku bych neviděl jako zklamání, ale jako skvělou zkušenost a příležitost v odvětví, ve kterém se musím ještě zdokonalit.

FIL_9759

Zdroj: Muž roku

Oblíbený citát?

„Můžeš mít buď výsledky, nebo výmluvy. Nemůžeš mít obojí.“ Arnold Schwarzenegger

Kdybyste mohl povečeřet s osobností (mrtvou či živou), kdo by to byl a proč?

V tuto chvíli mě napadají dva lidé. Jedním z nich je Will Smith. Will je velice inspirujícím člověkem nejen proto, že ke své práci přistupuje s neuvěřitelnou profesionalitou a dnes je zárukou dobrého filmu, ale i jeho způsobem prezentace a názory v mediích, do kterých „dospěl“.

Druhým kandidátem, který se zabývá motivací, je Tony Robbins. I já se zajímám o tento směr a věřím, že rozhovor právě s ním by mě mohl zase posunout o krok dále a byl by pro mě velmi přínosný.

Máte nějaký skrytý talent, který nerozvíjíte a třeba teď toho zpětně litujete?

O skrytém talentu, který bych nerozvíjel a litoval toho, nevím. Snažím se rozvíjet všechny své dobré vlastnosti, ale zároveň pracovat na slabších a měnit je na dobré.

Čím jste chtěl být jako malý? Jaká je Vaše vysněná práce teď?

Jako malý jsem chtěl být fotbalistou. Vysněná práce? Nejvíce mě lákají projekty, které jsou spojeny s organizací, dobrou lidskou myšlenkou a případně i s hudbou. Na druhou stranu rád bych uspěl ve světě modelingu a cestoval po světě.

5 věcí, bez kterých byste nemohl žít?

Rodina + přátelé, úsměv, pozitivní myšlení, osobní růst, voda.

Co nosíte s sebou v batohu/tašce? Jaké zajímavé aplikace máte v mobilu (Instagram, fitness apps, hry...)?

V batohu nosím doklady, peníze, preservativ a vodu.

Abych pravdu řekl, tak moc aplikace nevyužívám. Spokojím se s běžnými funkcemi jako je volaní, SMS, kalkulačka, fotoaparát, poznámky a teď zkouším aplikaci kalorické tabulky.

Děkuji za smysluplný rozhovor, García

FIL_9563

Zdroj: Muž roku

FIL_9622

Zdroj: Muž roku

Finalisté Muže roku 2015
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!