Muž roku 2015: 2 Jakub Kraus

Publikováno: 12.08.2015 11:16 | Michal Novák

Jakub Kraus je finalistou Muže roku 2015 s číslem 2. Je vysoký 184cm a váží 90kg. V současné době podniká v Liberci.

FIL_9300

Zdroj: Muž roku

Jak dlouho jste se odhodlával k tomu, že se přihlásíte?

Přihlásily mě moje klientky z fitka, takže jsem měl rozhodování značně ulehčeno!

Na čem stavíte svou image, svůj styl? Kdo pro Vás představuje mužský ideál krásy?

Nenazval bych to ani image, mým stylem je pozitivní a aktivní přístup k životu. Svým stylem i vystupováním se mi vždy líbil David Beckham, i když nějakou tu svalovou hmotu bych na něj určitě naplácal, potom by byl úplně top ?

Dnešní svět modelingu vsází na jedinečnost. Co je Vaší silnou zbraní? Čím byste zaujal na poli mezinárodního modelingu?

Nemyslím si, že bych měl vyloženě postavu modela, co jsem měl možnost vypozorovat, tak oproti nim mám o něco více svalů, což by mohla být v některých případech výhoda. Mám také viditelnou jizvu na čele, v tom jsem spolu s Harry Poterem unikátní!

FIL_9403

Zdroj: Muž roku

Byl byste ochoten svůj vzhled nějak upgradovat? Nejen posílit tréninkový plán, ale třeba tetování, piercing nebo plastická operace?

Tetování už jedno mám, piercing se mi na mužích nelíbí, ale pokud by na tom stála nějaká velmi zajímavá pracovní nabídka, dočasně bych ho asi snesl. Drobné estetické operaci bych se v budoucnu nebránil, ale to je spíše spojené s věkem, myslím, že v mých pětadvaceti je hodně předčasné o tom mluvit.

Jaká je podle Vás úloha Muže roku v jeho dalším počínání, když pomineme světový mír a charitu?

Mám za to, že už podle názvu soutěže by měl její vítěz vystupovat na veřejnosti tak, aby si z něj mohli jiní muži brát příklad. Vedle jiného mě napadá chování gentlemana, které se bohužel už tolik nevidí. Pánové, přidržet dámě dveře, pomoci ji z kabátu nebo přisunout židli by měla být samozřejmost!

Jak čekáte, že se změní Váš život po soutěži? Uměl byste si představit, že většinu roku strávíte na trase Tokio-Paříž-New York a domů se dostanete jen jednou za rok?

To je hodně bláznivá představa, ale vzhledem k tomu, že miluji cestování, by mi to vůbec nevadilo. Takový extrém ale nečekám, větší zájem o mou osobu ve světě modelingu či reklamy však ano, když budou příležitosti i v zahraničí, tím lépe!

První fashion week po finále Muže roku bude v říjnu. Byl byste připravený a ochotný okamžitě vyjet na přání agentury třeba do Milána a spolu s dalšími x set kluky se účastnit castingu, na kterém nemusíte uspět?

Jasně, proč ne? Kdybych měl jiný přístup, tak Vám teď neodpovídám na otázky jako jeden z dvanácti finalistů soutěže Muž roku, do které se hlásilo přes devětset mužů.

FIL_9701

Zdroj: Muž roku

Oblíbený citát?

Poražení hledají výmluvy, vítězové cesty!

Kdybyste mohl povečeřet s osobností (mrtvou či živou), kdo by to byl a proč?

S Willem Smithem, je to pro mě velmi inspirativní člověk, který má úspěch tvrdě vydřený. Z takových osob se snažím brát si příklad - mít své sny a jít si za nimi s velkou pílí, vírou, zdravým sebevědomím a pokorou.

A pak také s Jaromírem Jágrem. Je to dle mého názoru nejvýznamější sportovec České republiky a obrovská osobnost, která dokáže strhnout davy, navíc si na nic nehraje!

Máte nějaký skrytý talent, který nerozvíjíte a třeba teď toho zpětně litujete?

Moje sestra se úspěšně věnuje herectví, myslím, že tento talent máme v rodině, já ho ale nikdy cíleně nerozvíjel. Spoustu let jsem se věnoval vrcholovému sportu a na nic jiného než na tréninky a školu nebyl prostor.

Čím jste chtěl být jako malý? Jaká je Vaše vysněná práce teď?

Klasicky se mi líbil popelář a možná trochu netradičně také číšník. V tomto světle nechápu, proč mám vystudovanou ekonomickou vysokou školu ? Má současná náplň práce mě baví, věnuji se osobním tréninkům v posilovně a řízení vlastní firmy zabývající se tzv. krabičkovou dietou (Vitalbox). U fitness a sportu obecně bych určitě chtěl zůstat i nadále, je to práce, která má smysl a kde vidím výsledky.

5 věcí, bez kterých byste nemohl žít?

Sny, vášeň, smích, sport a samozřejmě moje přítelkyně!

Co nosíte s sebou v batohu/tašce? Jaké zajímavé aplikace máte v mobilu (Instagram, fitness apps, hry...)?

Standardní výbavu tvoří notebook, deodorant, parfém, zápisník, propiska a papírové kapesníky.

V mobilu si ujíždím na Instagramu (krausik89), mám v něm také aplikace na střih písniček i vedií, které společně s fotkami pak pomocí aplikace Správce stránek nahrávám na naši facebookovou fan page (FitnessMiláčci). Ze sportovních aplikací používám nejčastěji Sports Tracker, z her jsem dříve pařil Plants vs. Zombies a chvíli i Angry Birds, teď se ale místo hraní raději podívám po inspiraci na Instagramu.

FIL_9500

Zdroj: Muž roku

FIL_9578

Zdroj: Muž roku

Finalisté Muže roku 2015
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!