Muž roku 2015: 3 Richard Habr

Publikováno: 12.08.2015 11:17 | Michal Novák

O titul Muže roku 2015 se utká také Richard Habr, student Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. Richard je 186cm vysoký a váží 90kg.

FIL_9303

Zdroj: Muž roku

Jak dlouho jste se odhodlával k tomu, že se přihlásíte?

Do soutěže mě přihlásila má kamarádka, která se domnívala, že bych se podobné soutěže měl zúčastnit. Účast na castingu jsem nepromýšlel, rozhodl jsem se hned, že tuto příležitost využiji.

Na čem stavíte svou image, svůj styl? Kdo pro Vás představuje mužský ideál krásy?

Svou image stavím na tom, abych byl sám se sebou spokojený. Rád sleduji módní trendy, ale nakonec vždy dám na svůj vlastní úsudek. Za jednu z největších módních mužských ikon považuji Davida Beckhama, který se mi líbí jak svým vzhledem, tak i svým celkovým projevem.

Dnešní svět modelingu vsází na jedinečnost. Co je Vaší silnou zbraní? Čím byste zaujal na poli mezinárodního modelingu?

Myslím si, že na tuto otázku by měli odpovědět jiní, např. členové poroty. Člověk sám sebe špatně posuzuje, ale jako jednu ze svých předností vidím, že jsem v oblasti reklamy a modelingu nová tvář.

FIL_9412

Zdroj: Muž roku

Byl byste ochoten svůj vzhled nějak upgradovat? Nejen posílit tréninkový plán, ale třeba tetování, piercing nebo plastická operace?

Pokud je tetování zajímavé a je vhodně umístěno, líbí se mi. Pro tetování na svém těle zatím nejsem rozhodnut. Piercing se mi nelíbí, pokud to není součástí nějaké kultury. O plastické operaci neuvažuji.

Jaká je podle Vás úloha Muže roku v jeho dalším počínání, když pomineme světový mír a charitu?

Reprezentovat co nejlépe Českou republiku a to jak vzhledem, tak i chováním.

Jak čekáte, že se změní Váš život po soutěži? Uměl byste si představit, že většinu roku strávíte na trase Tokio-Paříž-New York a domů se dostanete jen jednou za rok?

Vzhledem ke svému věku jsem těmto možnostem otevřený. Nemám zatím vlastní rodinu. S přáteli lze udržovat kontakt i na cestách. Jediná má zodpovědnost, kterou v současné době mám, je studium na univerzitě .

První fashion week po finále Muže roku bude v říjnu. Byl byste připravený a ochotný okamžitě vyjet na přání agentury třeba do Milána a spolu s dalšími x set kluky se účastnit castingu, na kterém nemusíte uspět?

Ano připravený bych byl. Byla by to pro mě další velká zkušenost, příležitost seznámit se s novými lidmi a zažít tak další, pro mě velmi zajímavé chvíle.

FIL_9708

Zdroj: Muž roku

Oblíbený citát?

Chovej se k lidem tak, jak bys chtěl, aby se chovali oni k tobě.

Kdybyste mohl povečeřet s osobností (mrtvou či živou), kdo by to byl a proč?

Kdybych si tedy mohl vybrat, tak bych radši povečeřel s živou osobností. Byl by to třeba Zdeněk Pohlreich někde u grilu.

Máte nějaký skrytý talent, který nerozvíjíte a třeba teď toho zpětně litujete?

O svém skrytém talentu nevím, asi je až příliš skrytý. Mrzí mě ale, že jsem ve 14 letech přestal hrát na kytaru.

Čím jste chtěl být jako malý? Jaká je Vaše vysněná práce teď?

Od malička jsem chtěl hrát fotbal. Je to můj nejoblíbenější sport a můj velký sen byl stát se fotbalistou. Momentálně vysněnou práci nemám. Rád bych se ve své budoucí práci cítil spokojený a prospěšný.

5 věcí, bez kterých byste nemohl žít?

Kromě uspokojení základních lidských potřeb, by mi v životě nejvíce chyběla má rodina, přátelé, cestovaní, sport a poznávání všeho nového.

Co nosíte s sebou v batohu/tašce? Jaké zajímavé aplikace máte v mobilu (Instagram, fitness apps, hry...)?

V batohu nosím většinou jídlo a pití.

Mé nejpoužívanější aplikace jsou určitě Fb messenger a WhatsApp. Nejenom, že jsem rád v kontaktu s přáteli, ale i pomoci těchto aplikací získávám hodně informací ohledně mého studia. Další aplikace, kterou používám, poskytuje tři druhy žánru hudby, vhodné na cvičení. Dále pak počítadlo Tabaty, Youtube a Skype .

FIL_9505

Zdroj: Muž roku

FIL_9586

Zdroj: Muž roku

Finalisté Muže roku 2015
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!