Muž roku 2015: 5 Tomáš Martinka

Publikováno: 12.08.2015 11:19 | Michal Novák

Tomáš Martinka, student oboru Tělesná výchova a sport na Vysoké škole pedagogické v Ústí nad Labem Výška z Mostu bude bojovat o titul Muže roku 2015 se svými 188cm a 75kg s číslem 5.

FIL_9315

Zdroj: Muž roku

Jak dlouho jste se odhodlával k tomu, že se přihlásíte?

Abych řekl pravdu, na odhodlávání jsem příliš času neměl. Můj plán byl na sobě pracovat, inspirovat se ročníkem 2015 a zkusit štěstí v ročníku následujícím. Ale osud tomu chtěl, že mě má domovská modelingová agentura oslovila s nápadem neváhat a jít již do ročníku letošního. Sám ještě nemohu uvěřit, kam až ten krátký telefonát vedl. (smích)

Na čem stavíte svou image, svůj styl? Kdo pro Vás představuje mužský ideál krásy?

Věřím v to, že čím jste uvnitř, to vyzařujete i na venek. Samozřejmě se o sebe starám, ale nijak to nepřeháním. Mám rád uvolněný ležérní styl s trochou elegance. Můj idol je Channing Tatum a David Beckham.

Dnešní svět modelingu vsází na jedinečnost. Co je Vaší silnou zbraní? Čím byste zaujal na poli mezinárodního modelingu?

Mou silnou zbraní je úsměv, optimální výška, atletická postava a snědá pleť, která na fotkách vždy vypadá lépe.

FIL_9429

Zdroj: Muž roku

Byl byste ochoten svůj vzhled nějak upgradovat? Nejen posílit tréninkový plán, ale třeba tetování, piercing nebo plastická operace?

Zdokonalovat svou postavu a vzhled je moje práce,ale vždy raději přirozenou cestou. Plastickým operacím neholduju. Tetování nebo piercing můžou určitě vypadat dobře, ale moje tělo je můj pracovní nástroj a tak se k němu musím chovat.

Jaká je podle Vás úloha Muže roku v jeho dalším počínání, když pomineme světový mír a charitu?

Za sebe bych řekl, že reprezentovat ČR a snažit se maximálně přispět k dobrému obrázku mladé mužské generace, ať už doma nebo v zahraničí. Ze své práce s dětmi vím, že vzory jsou důležité a tak bych viděl i hodně prostoru v této oblasti.

Jak čekáte, že se změní Váš život po soutěži? Uměl byste si představit, že většinu roku strávíte na trase Tokio-Paříž-New York a domů se dostanete jen jednou za rok?

Jsem si jistý, že pokud bych v soutěži uspěl, tak i to co si teď představuji nebude zdaleka odpovídat tomu, co opravdu přijde. (smích) Uměl, jinak bych si vůbec netroufnul zabírat místo ostatním, když se o něco snažím, tak naplno.

První fashion week po finále Muže roku bude v říjnu. Byl byste připravený a ochotný okamžitě vyjet na přání agentury třeba do Milána a spolu s dalšími x set kluky se účastnit castingu, na kterém nemusíte uspět?

Samozřejmě byl. S neúspěchy si hlavu nelámu. Už z vrcholového sportu vím, že tvrdá práce a odhodlání své výsledky přinese. Jen doufám, že i ta pověstná kapka štěstí mně najde v pravou chvíli.

FIL_9718

Zdroj: Muž roku

Oblíbený citát?

Život je hra bez pravidel a je jen na tobě jak budeš hrát.

Kdybyste mohl povečeřet s osobností (mrtvou či živou), kdo by to byl a proč?

S mou zesnulou babičkou, které jsem bohužel nestačil poděkovat za vše, co pro mě a mou rodinu znamenala.

Máte nějaký skrytý talent, který nerozvíjíte a třeba teď toho zpětně litujete?

Né že bych toho vyloženě litoval, ale hrával jsem vrcholově hokej a kariéru ukončil možná zbytečně brzo. Z chyb se člověk učí. Teď bych se zachoval jinak.

Čím jste chtěl být jako malý? Jaká je Vaše vysněná práce teď?

Jako malý jsem chtěl být vším, co oblékalo uniformu- policista, hasič, ale také kominík.(smích) A ta vysněná? Nepracovat a počkat na výhru v Eurojackpotu (smích)

5 věcí, bez kterých byste nemohl žít?

Bez hodinek, bez dobrého jídla, bez internetu, bez sprchy a kvalitního parfému.

Co nosíte s sebou v batohu/tašce? Jaké zajímavé aplikace máte v mobilu (Instagram, fitness apps, hry...)?

Jsem stále na cestách a ráno nevím, kde budu večer, takže tomu říkám Kápezetka :) Vždy s sebou mám nabíječku, kosmetiku a čisté spodní prádlo.

Telefon mám k tomu, abych se spojil s okolním světem, takže: Whats app, Viber, Messenger a Gmail.

FIL_9518

Zdroj: Muž roku

FIL_9594

Zdroj: Muž roku

Finalisté Muže roku 2015
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!