Muž roku 2015: 9 Michal Mařík

Publikováno: 12.08.2015 11:22 | Michal Novák

Dalším finalistou Muže roku 2015 je s číslem 9 Michal Mařík ze Strakonic. Michal je 187cm vysoký, váží 80kg a studuje Fakultu tělesné výchovy a sportu UK v Praze.

FIL_9338

Zdroj: Muž roku

Jak dlouho jste se odhodlával k tomu, že se přihlásíte?

Přibližně 2 minuty, protože jsem ihned pochopil, že je to šance, které se musím chopit a kterou musím využít.

Na čem stavíte svou image, svůj styl? Kdo pro Vás představuje mužský ideál krásy?

Svoji image a styl stavím především na tom, abych se cítil dobře a pohodlně. Chovám se přirozeně a to si myslím, že je pro mne nejdůležitější, proto nemám žádný mužský ideál krásy.

Dnešní svět modelingu vsází na jedinečnost. Co je Vaší silnou zbraní? Čím byste zaujal na poli mezinárodního modelingu?

Ničím se necítím být jedinečný, snad jen tím, že je pro mne důležité zůstat sám sebou, neusnout na vavřínech a být realista.

Byl byste ochoten svůj vzhled nějak upgradovat? Nejen posílit tréninkový plán, ale třeba tetování, piercing nebo plastická operace?

Samozřejmě jsem ochoten se přizpůsobit a upgradovat svůj vzhled například tetováním nebo účesem, který bude potřeba. O plastické operaci jsem zatím neuvažoval.

Jaká je podle Vás úloha Muže roku v jeho dalším počínání, když pomineme světový mír a charitu?

Stane-li se dotyčný muž Mužem roku, určitě by měl plnit povinnosti vyplývající z jeho titulu „Muž roku“. Dále by měl reprezentovat Českou republiku tím, jaký opravdu je. Neměl by se povyšovat a měl by zůstat skromný.

FIL_9448

Zdroj: Muž roku

Jak čekáte, že se změní Váš život po soutěži? Uměl byste si představit, že většinu roku strávíte na trase Tokio-Paříž-New York a domů se dostanete jen jednou za rok?

Vyhraju-li tak se můj život zpestří cestováním a poznáváním nových lidí, což mi problém nedělá. Zatím jsem toho moc neprocestoval, a proto se do světa rád vypravím. Nesmím ale zapomenout na přísloví „ všude dobře, doma nejlíp“.

První fashion week po finále Muže roku bude v říjnu. Byl byste připravený a ochotný okamžitě vyjet na přání agentury třeba do Milána a spolu s dalšími x set kluky se účastnit castingu, na kterém nemusíte uspět?

Stanu-li se Mužem roku tak rád hned v říjnu vycestuji do Milána na přání agentury i s konkurenty. I když není zaručený úspěch, velice by mě potěšilo poznat nové přátelé z různých koutů světa.

FIL_9740

Zdroj: Muž roku

Oblíbený citát?

Žádný oblíbený citát nemám, ale řídím se heslem „Ego sum, qui sum“. Tedy „Jsem jaký jsem“.

Kdybyste mohl povečeřet s osobností (mrtvou či živou), kdo by to byl a proč?

Kdybych si mohl vybrat opravdu kohokoli, vybral bych si svého dědu, který umřel těsně po mém narození. Neměl jsem nejmenší šanci ho poznat.

Máte nějaký skrytý talent, který nerozvíjíte a třeba teď toho zpětně litujete?

Mám rád všechny sportovní aktivity a lituji, že nemohu v současné době pokračovat ve společenských tancích. Tancuji 8 let a v současné době nemám partnerku.

Čím jste chtěl být jako malý? Jaká je Vaše vysněná práce teď?

Jako malý jsem chtěl být stejně jako většina dětí kosmonautem a popelářem. S odstupem času se má vysněná povolání měnila, přes veterináře až k archeologovi. Nyní studuji v oblasti managementu sportu a tomu bych se chtěl i nadále věnovat.

5 věcí, bez kterých byste nemohl žít?

Mezi věci bez kterých bych nemohl žít, patří: rodina, přátelé, smartphone, maminčin perník, smích.

Co nosíte s sebou v batohu/tašce? Jaké zajímavé aplikace máte v mobilu (Instagram, fitness apps, hry...)?

V tašce nosím nejčastěji smartphone, notebook, sešit, propisku, peněženku s doklady a klíče od koleje. Co se týče aplikací v mobilu tak samozřejmě používám Facebook a s ním spojený Messenger, fotoaparát, Internet a sem tam i nějakou tu hru pro nudné chvilky.

FIL_9546

Zdroj: Muž roku

FIL_9610

Zdroj: Muž roku

Finalisté Muže roku 2015
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!