Muž roku 2016: 1. Miroslav Dubovický

Publikováno: 10.08.2016 09:30 | Michal Novák

Koncem srpna v Náchodě proběhne finále Muže roku 2016. Postupně si představíme všechny adepty na titul a cestu do světových soutěží Manhunt a Mr. International.

Jako první bude o titul Muže roku soutěžit Miroslav Dubovický. Sto osmdesát centimetrů vysoký při 74 kg student Fakulty tělovýchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze původem z Litoměřic.

1. Miroslav Dubovický

Zdroj: Muž roku

Jak dlouho jste se odhodlával k tomu, že se přihlásíte?

Nešlo o odhodlání, ale o čistý pokus :)

Na čem stavíte svou image, svůj styl? Kdo pro Vás představuje mužský ideál krásy?

Svou image stavím na optimistickém vystupování, gentlemanství a pokud jde o styl, myslím si, že chlapa dělají módní doplňky. Když se žena zeptá chlapa kolik je hodin a onen chlap vytáhne z kapsy telefon, aby se podíval kolik je hodin, není to to pravé ořechové. Mít pěkné hodinky na ruce je základ. Ovšem pokud vytáhne z kapsy iphone, je možné, že zaujme taky :D

Dnešní svět modelingu vsází na jedinečnost. Co je Vaší silnou zbraní? Čím byste zaujal na poli mezinárodního modelingu?

Modeling neberu jako jen jako práci, ale hlavně jako zábavu a příjemnou spolupráci se zajímavými lidmi. Jedinečnost se odráží právě v tom přístupu.

Byl byste ochoten svůj vzhled nějak upgradovat? Nejen posílit tréninkový plán, ale třeba tetování, piercing nebo plastická operace?

Sportuji už od malička a změna či posílení tréninkového plánu mi nedělá problém, ba naopak se z toho těším :) Nikdy jsem neuvažoval třeba nad piercingem.

Jaká je podle Vás úloha Muže roku v jeho dalším počínání, když pomineme světový mír a charitu?

Muž roku by měl být určitě gentleman a se ctí reprezentovat Českou republiku. V podstatě být ikonou správného muže.

Jak čekáte, že se změní Váš život po soutěži? Uměl byste si představit, že většinu roku strávíte na trase Tokio-Paříž-New York a domů se dostanete jen jednou za rok?

Pořádně nevím, co od toho očekávat. Těším se na nové zkušenosti a pokud jde o cestování, vůbec by mi to nevadilo, naopak bych to uvítal.

První fashionweek po finále Muže roku bude v říjnu. Byl byste připravený a ochotný okamžitě vyjet na přání agentury třeba do Milána a spolu s dalšími x set kluky se účastnit castingu, na kterém nemusíte uspět?

Život není jen o jistých věcech a nemůžeme stále sázet jen na jistotu. Kdo nic nezkusí, ten nic nezíská. Nevidím v tom problém.

Oblíbený citát?

Krása není o tom, mít krásnou tvář. Je to o tom, mít krásnou mysl, dobré srdce a laskavou duši.

1. Miroslav Dubovický

Zdroj: Muž roku

Kdybyste mohl povečeřet s osobností (mrtvou či živou), kdo by to byl a proč?

Will Smith, BruceWillis, Jaromír Jágr, těch osobností je celá řada, každý něco ve svém životě dokázal. Ať v herecké profesi nebo sportovní. Jágr je sice sportovec, ale myslím, že už dávno není pouze ikonou sportovce, ale ikonou naší republiky. Dále rád povečeřím s lidmi, kteří rádi povečeří semnou.

Máte nějaký skrytý talent, který nerozvíjíte a třeba ted toho zpětně litujete?

Od mala jsem dělal různé sporty: fotbal, tanec, ping pong, karate, plavání, kickbox a vše mi celkem šlo. V kickboxu jsem vicemistr světa a překonat tuhle laťku pro mě už nebude jednoduché. Myslím si, že svůj talent jsem již našel.

Čím jste chtěl být jako malý? Jaká je Vaše vysněná práce teď?

Chtěl jsem být záchranářem. Jako malý kluk jsem se koukal na pobřežní hlídku a byl jsem vždy šťastný, když někoho zachránili a chytli nezbedníka, který za to popřípadě mohl. Nyní bych chtěl podle možností odcestovat a pracovat s lidmi.

5 věcí bez kterých byste nemohl žít?

Rodina, přátelé, přítelkyně, zábava, sport.

Co nosíte s sebou v batohu/tašce? Jaké zajímavé aplikace máte v mobilu (Instagram, fitness apps, hry...)?

V batohu mám většinou deodorant, kapesníky, kartáček na zuby, propisku, diář a parfém.

V mobilu mám asi jako každý instagram (miroslavdubovicky), kde sdílím své fotky, hru Dragonhills pro nudné chvilky a mobilní banku.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!