Muž roku 2016: 3. Jan Pultar

Publikováno: 10.08.2016 10:01 | Michal Novák

Trojku ve finále Muže roku dostal Honza Pultar. Honza je 180 cm a 80 kg vážící stavbyvedoucí. K tomu studuje architekturu a pochází z obce Holohlavy u Hradce Králové.

3. Jan Pultar

Zdroj: Muž roku

Jak dlouho jste se odhodlával k tomu, že se přihlásíte?

Popravdě několik let. Když jsem se o soutěži dozvěděl, byl jsem ještě na střední škole. V tu dobu mě však vůbec nenapadalo, že se někdy soutěže zúčastním. Měl jsem totiž 60kg a nosil XXL oblečení. Poté co jsem dospěl a prošel mnoha změnami, moje sebevědomí rostlo a s ním i kuráž přihlásit se do soutěže.

Na čem stavíte svou image, svůj styl? Kdo pro Vás představuje mužský ideál krásy?

Především se snažím propojit svůj zevnějšek s nitrem – budovat a formovat postavu a svaly, oblékat se dle trendu, ale zároveň se vždy chovat jako gentleman. Do jisté míry mám ideál mužské krásy v Davidovi Beckhamovi. Je to osobnost, která má vždy styl, eleganci askvělé vystupování.

Dnešní svět modelingu vsází na jedinečnost. Co je Vaší silnou zbraní? Čím byste zaujal na poli mezinárodního modelingu?

Jelikož jsem celkově veselý člověk a rád se směji, vsadil bych na svůj úsměv. Mnoho lidí mi říkalo, že mám dar umět se smát očima.

Byl byste ochoten svůj vzhled nějak upgradovat? Nejen posílit tréninkový plán, ale třeba tetování, piercing nebo plastická operace?

Byl bych ochoten na sobě udělat hodně změn, ale vše s rozumem. Lepší postava by pro mě znamenala tvrdší trénink, přísnější dieta, ale vše čistě. Tetování se mi líbí, naopak piercing není nic, co bych vyhledával. Zrovna tak plastická operace. Jsem se sebou spokojený.

Jaká je podle Vás úloha Muže roku v jeho dalším počínání, když pomineme světový mír a charitu?

Rozhodně inspirovat mladé lidi. Mnoho lidí v mém okolí si ani neuvědomuje, jaký v sobě skrývají potenciál. Rád bych ukázal, že když se člověk pro něco nadchne a jde si za tím, může dokázat velké věci, i když mu to nebylo na první pohled předurčeno. Zkrátka dělat co Vás baví a mít z toho radost. V konečném důsledku bych takto mohl ovlivnit dostatečné množství lidí, ze kterých vzejde generace spokojených a šťastných osobností a přispěji tak i k tomu světovému míru :D…

Jak čekáte, že se změní Váš život po soutěži? Uměl byste si představit, že většinu roku strávíte na trase Tokio-Paříž-New York a domů se dostanete jen jednou za rok?

Upřímně čekám, že se mi život otočí vzhůru nohama a musím říct, že se na to těším. Zbožňuji cestovat a poznávat jiné země, kultury a zvyky. Strávil jsem 4 měsíce v USA a byl to nejlepší čas mého života, přesto, že jsem pracoval i 16 hodin denně. Chyběli by mi určitě moji blízcí, ale míra úspěchu bývá vyvážena tím, kolik jste ochoten obětovat na cestě za ním. Navíc nejbližší bych vzal s sebou a praví přátelé zůstávají přátelé i na 20.000 km.

První fashionweek po finále Muže roku bude v říjnu. Byl byste připravený a ochotný okamžitě vyjet na přání agentury třeba do Milána a spolu s dalšími x set kluky se účastnit castingu, na kterém nemusíte uspět?

Rozhodně ano. Jsem soutěživá povaha a na každou soutěž se připravuji tak, abych nelitoval, že jsem něco zanedbal. Neúspěchu se proto nebojím, beru ho jako cennou lekci a ponaučení.

Oblíbený citát?

„Co chceš, můžeš.“ - Tomáš Baťa

3. Jan Pultar

Zdroj: Muž roku

Kdybyste mohl povečeřet s osobností (mrtvou či živou), kdo by to byl a proč?

Byl by to Tomáš Baťa, jelikož je mi obrovským vzorem. Vybudoval z ničeho něco neuvěřitelného disciplínou a vlastním přesvědčením. Dále by to byl Arnold Schwarzenegger. Je to člověk, který na sobě pracoval a dobyl svět sportu, showbyznysu, politiky i byznysu. Je mi velkou inspirací.

Máte nějaký skrytý talent, který nerozvíjíte a třeba ted toho zpětně litujete?

Upřímně o žádném svém skrytém talentu nevím, ale snažím se zdokonalovat ve všem.

Čím jste chtěl být jako malý? Jaká je Vaše vysněná práce teď?

Jako malý jsem chtěl být doktor. Mamka mi řekla, že mi to předpověděl jeden asijský prodejce na tržnici. Prý to poznal podle mých ušních boltců, a tak jsem si to nějak dal do hlavy a až skoro do konce základní školy jsem chtěl být chirurg. Teď se tomu musím smát. Dnes je moje vysněná práce prosazovat zdravý životní styl, být vyhledávanou tváří ve světě modelingu, reklam i filmů. Dále bych rád jednoho dne založil firmu se stavebně architektonickým zaměřením, jelikož je to obor, který teď studuji a vybudoval jsem si k tomuto odvětví vztah.

5 věcí bez kterých byste nemohl žít?

Dobré pití, chutné jídlo, dlouhý spánek, sport a moji blízcí.

Co nosíte s sebou v batohu/tašce? Jaké zajímavé aplikace máte v mobilu (Instagram, fitness apps, hry...)?

Taková ta klasika tepekl (telefon, peněženka, klíče), dále mám vždy s sebou něco k jídlu a láhev na vodu. Od doby co mám chytrý telefon, je to ještě nabíječka :D.

Moc mě baví aplikace Dubsmash, díky které si na známý zvuk, hudbu, či hlášku z filmu nahrajete vlastní video. Pak to samozřejmě posílám na Instagram, Facebook apod. A mojí nejoblíbenější aplikací je poznámkový blok. :D
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!