Muž roku 2016: 8. Jan Caha

Publikováno: 26.08.2016 08:16 | Michal Novák

V Náchodě bude o titul Muže roku bojovat s číslem 8 také Mgr. Jan Caha, učitel z Brna. Honza má 186 cm, 97 kg.

8. Jan Caha

Zdroj: Muž roku

Jak dlouho jste se odhodlával k tomu, že se přihlásíte?

Nerozhodoval jsem se nikterak dlouho. Snažím se svoje rozhodnutí vždy dostatečně zvážit, nicméně pokud se rozhodnu, což bylo i v případě „Muže roku“, tak není nad čím váhat.

Na čem stavíte svou image, svůj styl? Kdo pro Vás představuje mužský ideál krásy?

Svůj styl a image stavím na klasičnosti, tedy obleky, saka, kalhoty, košile. Dalo by se říct, že není nikterak výrazný. Nicméně si myslím, že pokud dokážete v dnešní době zaujmout něčím jiným, než právě svojí extravagantností, tak je to jen a jen dobře.

Jako mužský ideál krásy vidím zdravého jedince, s přirozeně atletickou a vysportovanou postavou, pečujícího o sebe, nicméně ne přehnaně, ale hlavně takového, ze kterého kouká přirozeně vysoká míra racionálního myšlení, vzdělání, sebekritičnosti, ale také rozvaha.

Dnešní svět modelingu vsází na jedinečnost. Co je Vaší silnou zbraní? Čím byste zaujal na poli mezinárodního modelingu?

Ač sám sebe hodnotit je velmi složité, tak myslím, že právě „klasičnost“, modrookost, výrazné rysy ve tváři a postava budou těmi nejsilnějšími zbraněmi.

Byl byste ochoten svůj vzhled nějak upgradovat? Nejen posílit tréninkový plán, ale třeba tetování, piercing nebo plastická operace?

Člověk dokáže se svým tělem mnohé, a to jen vlastním úsilím a pílí, stačí pouze chtít. Bohužel se dnes moc lidem nechce a zásah z vnějšku je vždy snazší cestou. Proto, alespoň u mužů nevidím smysl v tom, že by měli zásahem z vnějšku měnit svoje tělo, pokud je to proti jejich přirozenosti.

Jaká je podle Vás úloha Muže roku v jeho dalším počínání, když pomineme světový mír a charitu?

Muž roku by měl být zejména vzorem, a to nejen svým zevnějškem, ale hlavně také svými morálními vlastnostmi, charismatem a vystupováním ať už na veřejnosti, tak i v osobním životě. To je ten hlavní cíl, proč si tyto „ikony“ každoročně volíme v různých soutěžích, a proč k nim vzhlíží lidé, kteří by chtěli být jako oni.

Jak čekáte, že se změní Váš život po soutěži? Uměl byste si představit, že většinu roku strávíte na trase Tokio-Paříž-New York a domů se dostanete jen jednou za rok?

Dokážu si představit mnohé, tedy i cestování v různých destinacích. Jak si reálně myslím, že se změní můj život? Pořád to budu já, jestli tady v ČR, nebo někde ve světě…

První fashionweek po finále Muže roku bude v říjnu. Byl byste připravený a ochotný okamžitě vyjet na přání agentury třeba do Milána a spolu s dalšími x set kluky se účastnit castingu, na kterém nemusíte uspět?

Život je o zkoušení. Příležitosti nepadají samy do klína. Takže proč ne. Pro úspěch se přece musí pracovat.

Oblíbený citát?

„Nic není nemožné“

8. Jan Caha

Zdroj: Muž roku

Kdybyste mohl povečeřet s osobností (mrtvou či živou), kdo by to byl a proč?

Největšími osobnostmi jsou pro mě moji rodiče, povečeřel bych s nimi, protože nám bohužel na sebe již tolik času, kolik bych si přál, nezbývá.

Máte nějaký skrytý talent, který nerozvíjíte a třeba ted toho zpětně litujete?

Pokud mám nějaký skrytý talent, tak je ukryt pěkně hluboko, a zatím ještě ani náznakem nevykoukl.

Čím jste chtěl být jako malý? Jaká je Vaše vysněná práce teď?

Vždy jsem chtěl být policistu nebo vyšetřovatelem. To se poté překlopilo na programátora, a následně na sportovce. To mě zůstalo. Nyní vzdělávám studenty na gymnáziu, i dospělé skrze přednášky na komerčních kurzech, a to v pohybových aktivitách, zdravém životním stylu, instruktorství fitness a výživě ve své vlastní firmě. Dělám šéfredaktora v internetovém magazínu, vedu poradnu výživy a trénuji závodníky a závodnice v kulturistice a fitness. I přes to, že občas pracuji 14 hodin denně, tak prakticky nepracuji, protože se celý den bavím a dělám přesně to, co mě naplňuje.

5 věcí bez kterých byste nemohl žít?

Srdce... a z těch materiálních: ranní káva, kancelářské křeslo, kniha o výživě a rozestlaná postel.

Co nosíte s sebou v batohu/tašce? Jaké zajímavé aplikace máte v mobilu (Instagram, fitness apps, hry...)?

S sebou v tašce nosím notebook, diář a sportovní tenisky.

V telefonu nemám nic zajímavého. Mám aktivní fanpage na facebooku i pracovní instagram, neobejdu se bez kvalitního messengeru a diáře na telefonu.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!