Mužem roku 2013 se stal Antonín Beránek!

Publikováno: 25.08.2013 10:29 | Michal Novák

V pátek 23. srpna proběhlo čtrnácté finále prestižní soutěže Muž roku. Náchodské náměstí se tak opět na jeden večer stalo parkovištěm luxusních vozů. Grandióznost celé akce letos korunovala účast britské královny. Tedy ne té úplně opravdové, ale její dokonalé dvojnice Mary Reynolds.

V náchodském hotelu Beránek nakonec absolutně zvítězil a stal se Mužem roku 2013 Antonín Beránek z Brna (3). Druhý skončil Adam Nitschmann (7) z Ostravy. A třetí titul si odnesl Tomáš Barthell (6) z Chebu.

Tony Beránek tak pojede reprezentovat Českou republiku na Mister International, Adam Nitschmann na Mr. Universe a Tomáš Barthell na Manhunt Internatinal. Všem třem fandíme, aby navázali na úspěchy Martina Gardavského (Mister International 2011) nebo Míry Kolenyaka (Mr. Best Body Universe 2013).

antonín-beránek2

Antonín Beránek

adam-nitschmann2

Adam Nitschmann

tomáš-barthell

Tomáš Barthell

Finále Muže roku je tradičně tak trochu jiný galavečer. Už jen tím, že se stále odehrává v Náchodě, kam je to z Prahy lehce pod 2 hodiny předpisové jízdy. V 19:15 tak posledních pár kilometrů před Náchodem vypadá jak etapa Gumball 3000.

V 19:45 nic nenaznačuje, že by se letos začínalo na čas. Vlaďka Erbová se fotí, sál je poloprázdný, gumballové tempo bylo trochu zbytečné. Při letmém pohledu po sále si říkám, že by měl David Novotný, organizátor Muže roku a nesmírně srdečný muž, přitvrdit. Alespoň dress code. "Přijďte ve společenském oblečení" si totiž někteří hosté vykládají  jako jeansy a něco.

V 20:08 se ale začíná a v ostrém tempu. Přichází Jakub Němeček, 1. finalista,  v casual. Obejde molo. Chopí se mikrofonu. Vítá nás v sále. Vypadá to trochu jak rozpočtové provizorium a samo-moderovaná show. Škrtat je moderní. Evu Decastelo to taky nemůže bavit moderovat pořád. A..je to vcelku originální. Tak proč by ne. Říkám si v duchu. To se opakuje 12x.

Pak přecijen přichází moderátorská trojka. V čele Eva Decastelo, Lukáš Hejlík a Monika Marešová. Scénář večera zůstává jen na papíře a Eva zkušeně diriguje své kolegy. Představení 62 členné poroty tak místo avizované hodiny a půl zabírá pod 10 minut.

Potom přichází na řadu to nejzajímavější, co Muž roku nabízí (alespoň pro muže) - volná disciplína. Kluci jsou totiž ve volné disciplíně o dost inovativnější než slečna na soutěžích Miss. Ano, pár kluků tancuje (tentokrát se u toho skoro nikdo nesvlíká, nebo aspoň ne moc, tak to je příjemný posun i těch, co moc nemají fantazii). První šestka graduje, budoucí Muž roku 2013 Tony Beránek (3) váže kytičky z nafukovacích balonků a moc mu to nejde, pak jimi a všemi pokusy ze zákulisí uplácí dámskou část v prvních řadách poroty. Tomáš Barthell předvádí překlad do znakové řeči. To zní intelektuálně. Čekám machra, co balí holky na Miss Deaf. Překládá přímý přenos hokejového utkání. Jeho dialekt je ale tak svérázný, že Beránek (hotel, ne Tony) řve smíchy.

Program je prokládán duety. Dát dohromady Marcelu Březinovou s Honzou Bendigem bylo do pátku mimo moji divokou fantazii.

 Pak přichází na program promenáda ve spodním prádle. Pro dámské obecenstvo je to určitě očekávaná část. Pro mě a většinu mužů v sále každoroční srážka sebevědomí. Klasicky zpytuju svědomí, že na chození do fitka tak kašlu.

Krátká pauza a porota odevzdává hlasovací lístky.

Mezitím se rozdávají vedlejší ceny spolupracujících partnerů. Vyhlášení Muže roku Prima Style přichází předat paní v 3/4 jeanách a černém topu (WTF?). Jsem trochu v šoku. Vůbec nevím, kdo cenu získal.

Protože spočítat hlasy na Muži roku není práce na pár minut přichází nesoutěžní promenáda v oblecích. To je disciplína posledních 2 let. Měla by kluky ukázat, jak perfektně v tom můžou působit. Bohužel nikdo v zákulisí, a ani Pavel Filandr, který dělal celé akci styling, nedokázal kluky přesvědčit, že spodní knoflík na saku se prostě nezapíná! Místo castingu na nového 007, tak pánové působili spíš jak parta přerostlých maturantů se saky vzorně zapnutými až po kolena.

Na pódium je pozvaný starosta města Náchod pan Jan Birke. Je vtipný jako každý rok (on je na starostu vážně vtipný). Nese velkou kytici. Tu nakonec nedostal ani Lukáš Hejlík, ani britská královna, ale členka poroty a náchodská rodačka Ljuba Skořepová k narozeninám, co bude mít v září. To je asi nejdojemnější moment večera. Všichni včetně britské královny aplaudují ve stoje.

Závěrečný duet Phantom of the Opera v podání Míšy Noskové a Tomáše Savky. Míša Nosková sice není Tarja Turunen, ale za odvahu by si bludišťáka určitě zasloužila.

Vyhlášení vítězů. Žádné protahování. Přijde královna, vyhlásí 4 superfinalisty - Antonín Beránek, Tomáš Barthell, Adam Nitschmann a Jakub Kaplan. Pak se vyhlašuje třetí a druhé místo, to je až na čtení toho, co kluci dostanou docela rychlovka.

Finále Muže roku 2013 bylo velice vyrovnané. Úroveň finalistů i celé soutěže pořád raketově roste a upřímně se těším až budeme psát o dalším úspěchu českých mužů v světových soutěžích.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!