Muži, co milují podzim

Publikováno: 18.09.2016 11:36 | Aktualizace: 07.11.2016 12:30 | Štěpán Molitor

Zbožňujeme podzim. Zvlášť ten echt syrový, agresivní, kdy vítr, ve kterém je už tu a tam cítit mráz, rve listí ze stromů a letní vzpomínky jsou pomalu zadušeny typickou podzimní vůní – vůní tlejícího listí, spalované trávy, vůní silné kávy a cigaret. Barevné tóny přírody se tlumí, pole a lesy se ponoří do odstínů hnědé a tmavě zelené, zatímco město se halí do šedé.

Každá roční doba je úplně nová kapitola a tak je potřeba to i brát. Máme naštěstí dost času, abychom se na ni připravili a uvítali ji důstojně a s nejvyšší elegancí. V redakci jsme pro vás nachystali seznam všech nezbytností, které budete tento podzim potřebovat.

SIVIGLIA-FW16-Campaign_fy2

Zdroj: SIVIGLIA Fall/Winter 2016 by Maurizio Bavutti

Vlněné kalhoty

Každoročně doporučujeme zařadit do vaší výbavy temně modré džíny úzkého střihu. S tímto, samozřejmě, souhlasíme i letos. V každém případě ale tento rok doplňte svůj podzimní šatník o vlněné kalhoty. Zvolte hrubší, výraznější texturu látky. Ohledně barev se držte klasické palety – černá, šedá, tmavě modrá. Tyto kalhoty vyjádří dobře podzimní náladu – jsou uměřené, konzervativní, ale také elegantní a chic.

COS, 89 EUR

0327013002_12_6

Zdroj: Archiv značky

Polo svetr s dlouhým rukávem

Kvalitní vlna nebo kašmír, tenký úplet. Na první pohled vypadá jako klasické polo tričko. Jeho materiál ale zaručí, že vás tento lehký svetr zahřeje a zároveň vám nebude příliš horko. V bílé, šedé, modré, burgundy, tmavě zelené – možností je mnoho. Tento svetr můžete obléct jako méně formální náhradu košile, skvěle se bude hodit k podzimním sakům. Zkuste popustit uzdu fantazii a vyzkoušejte nosit jej zastrčený do kalhot.

Blažek, 2.490 CZK

index.php-2

Zdroj: Archiv značky

Tvídové sako

Je to už taková podzimní stálice a naše láska k němu nás nutí, zařadit jej na seznam i letos. Tvídové sako. Málokterý kousek oděvu více symbolizuje přicházející chladné měsíce. Barva jako obvykle v odstínech šedé nebo hnědé. Máte-li odvahu, můžete se podívat po nějakém tmavě zeleném, tady ale musíte mít opravdu cit pro kombinaci. Pravý tvíd je extrémně drahý – pokud nechcete investovat velké peníze, porozhlédněte se po vintage saku z druhé ruky, nebo si pořiďte pěkný kousek z nabídky nějaké konfekční značky.

Zara, 1.499 CZK

1608311807_6_1_1

Zdroj: Archiv značky

Oranžový rolák

I když dokola opakujeme, jak podzim má být klidný a uměřený, a to i barevně, vůbec se nebráníme sem tam nějakému výstřelku. Výjimečně cool bude působit kosmopolitní kombinace černých slim džínů, oranžového vlněného roláku, tmavě hnědých chelsea boots a šedého saka. Na krk si zavěste starou Flexaretu a nezapomeňte na dioptrické brýle s výraznými obroučkami. Voil? - podzimní Paříž 50. let.

Blažek, 3.990 CZK

index.php

Zdroj: Archiv značky

Digitální hodinky

Cože? Ale ano, jednoduché digitálky se opět vrací do módy. A zdobí zápěstí nejen hipsterů. Jen co si zvyknete, že místo analogového ciferníku koukáte na digitální číslice, jednoduchý a nadčasový design si zamilujete. A velmi příjemným bonusem je i to, že nemusíte za tyto časoměřiče vynakládat horentní sumu.

Casio, 950 CZK

p126608b

Zdroj: Archiv značky

 

Taška na notebook

Ať už příští měsíce plánujete strávit ve studentském kampusu a v posluchárnách univerzity, nebo pobíháním po příjemně měkkých kobercích toho nového byznys parku, kam se vaše firma přes léto přestěhovala, rozhodně budete potřebovat tašku na notebook, skripta a další nezbytnosti. Udělejte si radost a vybavte se opravdu kvalitním kouskem z pěkné kůže. Bude sloužit dlouho a bude vás i skvěle reprezentovat.

Le Premier, 9.590 CZK

taska-slim-cerna-rts

Zdroj: Archiv značky

 

Výrazné polobotky

Bot není nikdy dost. A proto k párům klasických polobotek, které odpočívají ve vašem šatníku, přihoďte jedny výraznější. Nemluvíme, pochopitelně, o lakovém lesku, extrémních špičkách, nebo hadí kůži. Ukažte, že máte cit pro módu a pořiďte si kousek na výrazné platformě – to je trend, který hned tak nezmizí. Nebo buďte ještě odvážnější a zvolte jedny z hybrid shoes. Ve zkratce, to je tělo polobotky na podrážce sportovní boty.

Louis Vuitton, 875 EUR

lv_black

Zdroj: Archiv značky

Podzim se pomalu blíží. I kdybyste nebyli příliš velkými fanoušky chladného počasí, tlumených barev a posezení u domácího punče, berte podzim s úctou. Konečně, máme to štěstí, že sotva nás jedno roční období začne štvát, přichází další. Život je pestrý – bohudík. 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!