Muži na tripu: co si sbalit na prodloužený víkend

Publikováno: 13.11.2015 18:32 | Jiří Hofbauer, Štěpán Molitor

Další měsíc tvrdé práce je za vámi, klienti se už pomalu s příchodem podzimu uklidňují a šéf odletěl s milenkou na Maledivy – je čas udělat si volno! I když HR oddělení o tom smýšlí jinak, prodloužený víkend je zdravá věc a každý si zaslouží jednou za čas vypnout. Ať už vyrážíte za klidem, vzrušením, odpočinout si od práce nebo od rodiny, přinášíme vám seznam nezbytností, které budete určitě na dovolenou potřebovat – až budete naložení ve vířivce, nechcete zjistit, že jste zapomněli ty džíny na večer.

Chester-Peck-Fall-Winter-2015-004

Zdroj: Chester Peck Fall/Winter 2015

Cestovní taška

Na tři dny naprosto ideální zavazadlo. Kožená taška vypadá skvěle, časem získává patinu a dáte do ní vše, co potřebujete. Porozhlédněte se po kvalitnějším kousku, který vám vydrží na dlouhou dobu.

Bílé tričko

Každý z redakce bere s sebou štos bílých triček, kdykoli někam jede. Můžete jej použít na spaní, jako nátělník pod košili, nebo když jdete večer do baru. Je to univerzální kus oblečení a v tašce by jednoduše neměl chybět.

Sluneční brýle

Úmorné léto je za námi, ale počasí je stále skvělé. Proto přibalte i klasické sluneční brýle – klasický tvar, inspirovaný jedním z ikonických modelů. Pokud ale chcete víc fashion variantu, pořiďte si stylové clip-ony.

Chester-Peck-Fall-Winter-2015-003

Zdroj: Chester Peck Fall/Winter 2015

Láhev vína

Neříkáme, že se na dovolené musíte vylít jak Labe, ale láhev dobrého vína je nezbytnou součástí příjemného večera. S přicházejícím podzimem pomalu uložte lehká vína do sklepa a sáhněte po něčem těžším, plnějším – vezměte s sebou pár lahví barola nebo italské chianti.

Džíny

Stejně jako bílé tričko, jedná se o naprosto univerzální oděv. Na procházku po městě, do parku nebo do restaurace střední třídy, na dovolené je jistě užijete. Zvolte úzký střih a látku s přidaným strečovým materiálem. Nebojte se ohrnout si nohavice. A místo klasické modré vyzkoušejte třeba černou.

Chester-Peck-Fall-Winter-2015-009

Zdroj: Chester Peck Fall/Winter 2015

Blazer s láty na loktech

Podzim fandí tvídu. A pokud si chcete opravdu navodit klidnou, uvolněnou podzimní atmosféru, zařaďte do svého šatníku tvídové sako. Šedé nebo tmavě hnědé, se vzorem rybí kosti, kohoutí stopy nebo donegal tweed. A opravdu rustikálně budou působit v současnosti hodně oblíbené láty na loktech – takové je pravé sako letošního podzimu.

Kotníkové boty

Polobotky nechte do městské džungle a na dovolené do parku vyrazte v kvalitních kotníkových botách. Dbejte na to, aby bota měla klasický střih. Třeba výrazné brogue ve vínové barvě jsou skvělou volbou pro podzimní volný čas. No a vypadají skvěle na instagramu na té fotce, kde stojíte ve spadaném listí.

Kostkovaná košile

Bílou košili doporučujeme v každém případě, ale teď se od tohoto pravidla lehce odchýlíme. Do sportovního tvídového saka se totiž skvěle hodí košile vzorovaná. Ať zvolíte modrou kostku na bílém podkladu nebo tattersal check, neuděláte chybu. Kostkovaná košile je neformální a přitom elegantní, jasně dává okolí najevo, že máte dovolenou, zároveň ale, že si uchováváte styl.

Chester-Peck-Fall-Winter-2015-008

Zdroj: Chester Peck Fall/Winter 2015

Vlněný svetr

Teploty nás ještě nenutí, díky Bohu, vytahovat ze skříně hřejivý bílý aranský svetr. Vzít si na cestu lehký pulovr ale má jistě své opodstatnění. Dá se vzít jen tak na snídani v hotelu na holé tělo nebo, když se ochladí, pod sako. Zvolte vlnu nebo kašmír, takto bude svetr tenčí a lehčí, než kdyby byl z bavlny, a zároveň si zachová svou hřejivost.

Kniha

Místo televize, všech těch rádoby vtipných show akčních filmů zapojte vlastní fantazii a ke krbu si vezměte knihu. Třeba novinkový švédský thriller Dívku v pavoučí síti od Davida Lagercrantze. Jedná se o čtvrtý díl série nazvané Milénium, jejíž autorem je Stieg Larsson, který ale bohužel v roce 2004 zemřel na infarkt. Lagercrantz touto knihou navazuje na příběh novináře Mikaela Blomkvista, který se má opět setkat s mladou excentrickou hackerkou Lisbeth Salanderovou.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!