Mužské nejoblíbenější zákroky plastické chirurgie. Praha má také svůj žebříček!

Publikováno: 01.07.2016 14:24 | PR

Už dávno neplatí, že plastické operace jsou výhradní doménou žen. I muži začínají v poslední době dbát o svůj vzhled.

Jaké zákroky jsou u mužů nejoblíbenější? Zeptali jsme se na klinice plastické chirurgie v Praze Brandeis Clinic.

brandejs

Zdroj: Brandeis Clinic

Operace víček

První známky stárnutí pleti se objevují v očním okolí. V důsledku rostoucího věku totiž pleť ztrácí svoji přirozenou elasticitu a ochabuje. Vzniká tak povolená kůže, která je převislá přes horní víčka, a tukové váčky na spodních víčkách. Obojí vyvolává u svých nositelů permanentní dojem únavy, slzení, smutku a hlavně vyššího věku.

Lékař při operacivybírá ze dvou postupů: prvním z nich jechirurgická operace, při níž odstraní nadbytečné kožní převisy na horních víčkách. Druhou možností je laserový zákrok, který je cílen na tukové valy na spodním víčku.

Operace může probíhat buď v anlgosedaci či pouze vpod lokálním umrtvení, po zákroku tak můžete jít hned domů.

Facelift

Oční víčka nejsou jedinou lokalitou, na níž se projevuje stárnutí pleti. Na obličeji a krku se mohou objevit v průběhu času vedle vrásek kožní nadbytky, dochází k prohlubování rýhy mezi nosem a ústy, poklesu obočí či vzniku dvojité brady a celkovému povolení kontur obličeje.

To vše však dokáže vyřešit facelift, čili lifting obličeje. Jak probíhá? Plastický chirurg během zhruba dvou hodin upraví kůži a podkožní vazivovou vrstvu na obličeji a krku prostřednictvím řezu vedeného kolem ušních boltců. Odstraní nadbytek kůže a rány sešije samovstřebatelným stehem. Následující dva týdny nosí pacient speciální elastický návlek a po dobu měsíce by se měl vyvarovat jak výrazných fyzických aktivit, tak slunečního záření.

Operace nosu

Tvar a velikost nosu je nejčastější příčinou toho, proč se muži svěřují do rukou plastického chirurga! Rhinoplastika, tedy plastiku nosunicméně nemá pouze estetický výsledek. Lze ji totiž spojit i s plastikou nosní přepážky, čímž lékař dosáhne zlepšení dýchání.

Rhinoplastiku provádí lékař dvěma způsoby. Tradiční je tzv. uzavřená metoda, kdy jsou operační řezy vedeny uvnitř nosu. Ve složitých případech je třeba zákrok provést tzv. otevřenou metodou, kdy zůstává na nosní přepážce drobná jizva.

Lékař může během zákroku upravit tvar nosu a jeho špičky, odstranit nerovnosti, upravit chrupavku a kostěnou oporu nosu. Korigovat může také nosní přepážku či úhel mezi ní a horním rtem. Výsledný tvar fixuje sádrovou dlahou, kterou v průběhu dvou týdnů od zákroku odstraní.

Liposukce

Liposukce, tedy odsátí tukuz problémových partií na těle patří k vůbec neoblíbenějším zákrokům v oboru plastické chirurgie. Je nicméně třeba zdůraznit, že liposukce by rozhodně neměla být technikou hubnutí. Jde spíše o možnost, jak tělo vytvarovat. U mužů je nejoblíbenější liposukce břicha.

V současnosti lze tento zákrok považovat za velmi šetrný. Na pražské klinice estetické medicíny Brandeis Clinic využívají k liposukci laserový přístroj SlimLipo. Laser tuk svým zářením rozpouští a ultratenká kanyla jej rovnou odsává. Nedochází tak k mechanickému „trhání“ tuku a poškození okolních tkání, které je typické pro běžné typy liposukčních přístrojů. Díky tomu je zákrok maximálně šetrný a v podstatě bezbolestný. Zbavit vás může až 6 litrů tuků během jediného sezení! Po liposukci je jediným omezením nutnost nosit kompresní prádlo, které zaručí zhojení tkání.

Gynekomastie

Gynekomastie je zmenšení mužských prsou. Podle toho, zda lékař odstraňuje z prsou výhradně tuk, nebo i zvětšenou prsní žlázu, se volí způsob zákroku. V prvním zmíněném je dostačující operací liposukce, při níž lékař tuk odsaje z prsou stejně jako třeba z břicha.

Je-li výrazně zvětšená prsní žláza, je nutné přistoupit k chirurgickému zákroku. Během něho lékař odstraní žlázu prostřednictvím malého řezu vedeného kolem prsního dvorce nebo v případě skutečně velkého zvětšení žlázy větším řezem vedeným do strany. U liposukce je rekonvalescence kratší, u chirurgického zákroku je třeba počítat s delším klidovým režimem.

Zaujala vás možnost získat zpět své sebevědomí a vypadat lépe? Domluvte si konzultaci na Brandeis Clinic, Králodvorská 13, Praha 1 (vchod na kliniku hned za OD Kotva), tel.: +420 226 291 640, email: info@brandeisclinic.cz
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!