Mužský princip v kolekci Prada jaro/léto 2015

Publikováno: 29.01.2015 00:08 | Jiří Hofbauer

V pocitech je síla a věci mají pocity. Dokladem této hmatatelné pravdy je série výrazných akčních portrétů pro reklamní kampaň k pánské kolekci Prada jaro/léto 2015.

Čtyři z předních mužských osobností dneška propůjčili své tváře forenznímu fotografickému počinu: Ansel Elgort, Ethan Hawke, Jack O’Connell a Miles Teller.

Fotograf Craig McDean nafotil čtveřici herců mezi Londýnem a New Yorkem. Ale místní určení je spíše psychologické než geografické. Detailní záběry rukou a tváří a siluety v pohybu vyvolávají pocit neznáma.

Předměty – nůž, pomeranč, kostky, hranol, kompas, pero, čočka, kyvadlo – se zvedají, přesouvají a balancují. Zamyšleně zkoumají. Obyčejné předměty se stávají mnohem méně obyčejnými, čím více se na ně díváme. Jako by magické síly, díky nimž nám náš svět připadá tak normální, na blíže neurčenou chvilku odhalily svou zvláštnost.

Prada SS15_1

Zdroj: Prada

Prada SS15_2

Zdroj: Prada

Hlavním motivem kolekce je prošívání. Grafický efekt, ve variantách malé / velké / v kontrastních barvách, vnáší do klasických kódů revoluci, kombinuje je a vytváří nové. Moderní proporce a siluety evokují 70. léta. Nejde o napodobeninu, nýbrž čistě o svéráznost.

Potlačené barvy na fotografiích se nepokrytě mění na černou a bílou a zpět a odrážejí tak roztříštěnou pozornost čtveřice herců. Ticho, prostor pro tajemství. Každá z osobností na těchto fotografiích s lehkostí vytváří nová tajemství.

Prada SS15_3

Zdroj: Prada

Prada SS15_4

Zdroj: Prada
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!