Mydy Rabycad vypouští do světa singl a videoklip I Don't Care

Publikováno: 20.04.2017 15:22 | Lenka Mařanová

Mydy Rabycad strávili před nedávnem čtyři dny v inspirativním prostředí berlínských Red Bull Studios a natočili tam tři singly. První z nich, píseň I Don't Carevychází 21. dubnaale už dnes ji exkluzivně na webu RedBull.cz předběhne zbrusu nový videoklip, který k ní v Berlíně s kapelou natočil renomovaný režisér Vladimír Jedlička. Ujal se stylové osmimilimetrové vintage kamery, aby zachytil muzikanty nejen přímo při nahrávání v unikátních Red Bull Studios, ale i v mezičase v berlínských ulicích čtvrti Kreuzberg.

Mydy_Rabycad_Red_Bull_Studios_Berlin_fotokredit_Lu

Zdroj: Lukáš Wagneter, Red Bull Media House

Mydy_Rabycad_lifestyle_Berlin_fotokredit_Lukas_Wag

Zdroj: Lukáš Wagneter, Red Bull Media House

„Je mi fuk, jakou roli hraješ, jakej charakter předvádíš, zůstaň se mnou, jestli ti to taky nevadí, jestli jo, tak já jsem ok", zpívá v anglickém textu Žofie Dařbujánová a objasňuje, jak skladba vznikla: „Napsala jsem to, protože mi vadí, jak se k sobě lidi v dnešní době chovají. Máme předsudky, rozdělujeme se podle barvy pleti, názorů... Proto se tam neustále opakuje I don't care, protože mě nezajímá, jakej kdo je. Všichni jsme lidi, a tak se ke všem stejně chovám. Jako k lidem prostě. A ráda bych, aby to i naše fanoušky vedlo ke stejnému přemýšlení."

gswr

Zdroj: Lukáš Wagneter, Red Bull Media House

Zofie_Mydy_Rabycad_Berlin_fotokredit_Lukas_Wagnete

Zdroj: Lukáš Wagneter, Red Bull Media House

Mydy Rabycad natočili v Red Bull Studios vedle singlu I Don't Care také skladby Sensation a Rise Up. Vesmírně vybavené studio, v němž se nejmodernější technické elementy pojí s unikátními vintage hudebními nástroji či přístroji s neopakovatelným zvukem a v neposlední řadě s profesionálním a vstřícným týmem zvukařů a techniků, bylo pro kapelu rájem. Genius loci Berlína, města, které si prošlo nejrůznějšími historickými peripetiemi, aby se postupně stalo tavícím kotlíkem hudby mnoha žánrů z celého světa, kde natáčely největší rockové ikony, začínala elektronická scéna i vznikal fenomén zvaný world music, fascinoval Mydy Rabycad stejně jako před tím Davida Bowieho, Nicka Cavea a celou řadu dalších skvělých muzikantů.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!