Mydy Rabycad vypouští do světa singl a videoklip I Don't Care

Publikováno: 20.04.2017 15:22 | Lenka Mařanová

Mydy Rabycad strávili před nedávnem čtyři dny v inspirativním prostředí berlínských Red Bull Studios a natočili tam tři singly. První z nich, píseň I Don't Carevychází 21. dubnaale už dnes ji exkluzivně na webu RedBull.cz předběhne zbrusu nový videoklip, který k ní v Berlíně s kapelou natočil renomovaný režisér Vladimír Jedlička. Ujal se stylové osmimilimetrové vintage kamery, aby zachytil muzikanty nejen přímo při nahrávání v unikátních Red Bull Studios, ale i v mezičase v berlínských ulicích čtvrti Kreuzberg.

Mydy_Rabycad_Red_Bull_Studios_Berlin_fotokredit_Lu

Zdroj: Lukáš Wagneter, Red Bull Media House

Mydy_Rabycad_lifestyle_Berlin_fotokredit_Lukas_Wag

Zdroj: Lukáš Wagneter, Red Bull Media House

„Je mi fuk, jakou roli hraješ, jakej charakter předvádíš, zůstaň se mnou, jestli ti to taky nevadí, jestli jo, tak já jsem ok", zpívá v anglickém textu Žofie Dařbujánová a objasňuje, jak skladba vznikla: „Napsala jsem to, protože mi vadí, jak se k sobě lidi v dnešní době chovají. Máme předsudky, rozdělujeme se podle barvy pleti, názorů... Proto se tam neustále opakuje I don't care, protože mě nezajímá, jakej kdo je. Všichni jsme lidi, a tak se ke všem stejně chovám. Jako k lidem prostě. A ráda bych, aby to i naše fanoušky vedlo ke stejnému přemýšlení."

gswr

Zdroj: Lukáš Wagneter, Red Bull Media House

Zofie_Mydy_Rabycad_Berlin_fotokredit_Lukas_Wagnete

Zdroj: Lukáš Wagneter, Red Bull Media House

Mydy Rabycad natočili v Red Bull Studios vedle singlu I Don't Care také skladby Sensation a Rise Up. Vesmírně vybavené studio, v němž se nejmodernější technické elementy pojí s unikátními vintage hudebními nástroji či přístroji s neopakovatelným zvukem a v neposlední řadě s profesionálním a vstřícným týmem zvukařů a techniků, bylo pro kapelu rájem. Genius loci Berlína, města, které si prošlo nejrůznějšími historickými peripetiemi, aby se postupně stalo tavícím kotlíkem hudby mnoha žánrů z celého světa, kde natáčely největší rockové ikony, začínala elektronická scéna i vznikal fenomén zvaný world music, fascinoval Mydy Rabycad stejně jako před tím Davida Bowieho, Nicka Cavea a celou řadu dalších skvělých muzikantů.

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Michal Hrdlička navrhl exkluzivní kolekci náramků pod značkou Lavaliere Michal Hrdlička navrhl exkluzivní kolekci náramků pod značkou Lavaliere Představujeme novou exkluzivní kolekci, kterou pod značkou Lavaliere navrhl sportovní moderátor a komentátor, Michal Hrdlička. Ryze česká... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!