Myš s tlačítkem Start pro Windows 8

Publikováno: 27.05.2013 13:44 | Petr Hájek

Na našich stránkách se poměrně často věnujeme moderním technologiím a slibným hi-tech zařízením, jelikož patrně neexistuje muže, jenž by neměl rád technická udělátka všeho druhu. Občas se ale vyskytne i věc, kterou označit jen za futuristickou není přesné, jelikož zde měla být již dávno!

microsoft_sculpt_mobile_mouse_left_2013-100038808-orig

Zdroj: Microsoft

Hned vám to vysvětlíme... Operační systém Windows 8 byl pro Microsoft v řadě funkcí velkým krokem a není divu, že některé jeho detaily jistým uživatelům prostě nesedly. Microsoft to ale riskl a rozhodl se, že změny přece jen provede.

Jednou z těch kontroverznějších věcí bylo a je i odstranění dobře známého tlačítka Start jenž nás u Windows pronásleduje již od prvních verzí kdysi před desítkami let. A proč ta rozladěnost vlastně? Jelikož člověk nevyhledává zbytečnou námahu a učení se novému UI k ní bezesporu patří.

Spousta lidí byla odstraněním Startu z Windows 8 natolik naštvaná, že na systém rezignovala úplně s tím, že mu ani nedá šanci. Dnes ale pro vás máme opravdu dobrou zprávu, tlačítko přece jen bude!

Má to ale háček... Tlačítko nebude softwarové ani v podobě nějakého externího USB gadgetu, ale na dvojici nových myší, jenž Microsoft uvede. Modely Sculpt Mobile Mouse a Sculpt Comfort Mouse skutečně nabízejí přesně toto.

Navíc, tlačítko se na Sculpt Comfort Mouse chová jako pokročilý ovládací prvek, takže tažením prstu po tlačítku se dá mezi programy dále listovat. Verze Mobile se začne prodávat v tomto měsíci za ceny od 30 USD a Comfort pro změnu od června za 40 USD.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!