Na běh pro radost Maminy Run i Lejla Abbasová nebo Eva Decastelo

Publikováno: 30.10.2015 09:04 | PR

Letošního běhu pro radost maminy Run v rámci veletrhu Sport Life se v Brně zúčastní i Lejla Abbasová a moderátorka Eva Decastelo, které obě svorně běhu příliš nakloněné nejsou. Eva podle svých slov uběhla zřejmě nejdelší vzdálenost na základní škole na tělocviku a pro Lejlu byla školní patnáctistovka také vrcholem dosavadní běžecké kariéry.

1770

Zdroj: BVV

Štafetového běhu, u kterého ani tak nejde o čas, jako spíš o zábavu, se účastní proto, že chtějí ukázat i dalším mámám s malými dětmi, že není potřeba všechno podřizovat starání se o potomka, ale že naopak existuje mnoho aktivit, které mohou dělat společně.

"Spousta maminek po narození dítěte se zapomíná starat také sama o sebe. Je fajn jim ukázat, že existuje spousta aktivit, které jsou dobré pro maminku i pro toho prcka zároveň, což je vlastně například společné sportování. A defacto to nic nestojí," říká Decastelo. Ta pro letošek plánuje, že si někde půjčí miminko s kočárkem, aby se během běhu měla o co opírat

Hlavně se zúčastnit chce i Lejla. O výsledku si nedělá velké iluze. Přes to, že každý den doma cvičí, je prý sportovně nezaložená, navíc s handicapem po zranění nohy. "Nejvíc jsem uběhla pravděpodobně 1500 metrů ve škole. Vtipné bylo, když někdy mezi 13. a 15. minutou běhu, což bylo tak deset minut před mým koncem, šla vedle mě moje profesorka a křičela na mě ať okamžitě začnu běžet, že na mě nikdo nemíní čekat," dodává se smíchem.

Lejla Abbas

Zdroj: BVV

Maminy Run se bude v Brně v rámci Sport Lifu konat v sobotu 7. listopadu. Vedle obou sympatických moderátorek se účastnice i přihlížející mohou těšit i na další známé tváře, krásné dárky včetně možnosti nechat se před během zkrášlit. V rámci Sport Life se poběží i další závody, například Sport Life Run, který si nenechá ujít moderátor Dalibor Gondík, nebo Universal Run, který je proložený dalšími disciplínami, jako jsou kliky, výpady a podobně.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!