Na Mercedes-Benz Prague Fashion Week se chystají módní veličiny z celého světa

Publikováno: 26.08.2015 20:59 | Jiří Hofbauer

Nadcházející Mercedes-Benz Prague Fashion Week navazuje na loňskou zářijovou i letošní březnovou edici a zve do Prahy módní profesionály globálního významu. „Náš fashion week chce být, stejně jako tomu je v hlavních módních metropolích, platformou, která dá návrhářům příležitost zviditelnit se v mezinárodním měřítku, případně šanci odstartovat do světa. Snažili jsme se proto o 360° pokrytí a mezi pozvanými máme zástupce velkých globálních i artového módního média, nákupčí z oblasti fashion a v neposlední řadě také na módu specializovanou PR agenturu," vysvětluje Lukáš Loskot, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Oficiální hosté zářijového módního festivalu

Daria Shapovalova

Zvláštním hostem módního svátku bude ředitelka Mercedes-Benz Kiev Fashion Days a jedna z top 500 nejvlivnějších osobností v módě podle expertního média Business of Fashion, novinářka (Nowfashion.com, Style.com) a propagátorka ukrajinských návrhářů. Z vášně pro lokální módu za sedm let vybudovala vlastní úspěšný showroom na pařížském fashion weeku a od válčící domoviny k módě odtrhla pozornost New York Times nebo britského Guardian. Shapovalova bude mít přednášku v rámci konference MBPFW: FASHIONTECHCZ II. v pondělí 31. 8. dopoledne. Projde si také pražské butiky s místní módou a seznámí se s českými a slovenskými módními návrháři.

DariaSHAPOVALOVA

Zdroj: MBPFW

Eva Doll

V současnosti jedna z nejžádanějších českých modelek v zahraničí je pětadvacetiletá modelka a herečka Eva Doll, která je tváří letošního MBPFW. Bude k vidění jak na přehlídkovém mole, tak v pozici čestného hosta.

EvaDOLL

Zdroj: MBPFW

Niki Trefilová

Další z českých topmodelek, která se během prvního roku své kariéry objevila pětkrát v magazínu Vogue, přijede jako host. Hvězda Niki aktuálně strmě stoupá. Je tváří kampaní MaxMara Sportmax a Kenzo, na kontě má editorialy v Harper's Bazaar, Marie Claire či Madame Figaro a nyní už také titulní stranu francouzské edice Vogue.

Pavlína Jágrová & Adam Mišík

Roli profesionálních modelů zastanou na přehlídce Petry Ptáčkové také bloggerka Pavlína Jágrová a zpěvák Adam Mišík. „Líbí se mi, že Pavlína se jakožto bloggerka módě věnuje, takže na ní má svůj názor a dá modelům něco ze sebe," komentuje návrhářka.

Fashion weeku se budou účastnit i světová média

W

Americký měsíčník, který je od roku 1972 mezinárodně uznávanou módní a kulturní autoritou. Jeho 1,4 miliony čtenářů jsou zvyklé na módní obsah nejvyšší úrovně. Na pražském fashion weeku ho zastoupí jeho redaktorka Sam Walker a street style fotograf Adam Katz Sinding, který se do milované Prahy vrací po březnovém MBPFW již podruhé.

Vogue

Italskou edici asi nejznámějšího módního magazínu na světě bude v Praze reprezentovat jeho talent scout, stylista Alessandro Buzzi. Buzzi je spoluautorem pravidelné přílohy Vogue Talents. V Praze povede Fashion Talk s Q&A na téma talent v módě a bude také čestným členem poroty studentské soutěže Mercedes-Benz Talent.

Nowfashion

Zástupci v současnosti nejsilnějšího online módního média, kteří se poprvé přijeli na českou módu podívat letos na jaře, se do Prahy vrací i na zářijovou edici. Šéfredaktorku Jessicu Michault tentokrát vystřídá redaktorka Elisabeta Tudor.

Hunger

Stylový magazín „pro kulturně a vizuálně hladové" zastoupí na pražském fashion weeku jeho módní ředitelka Kim Howells, která se dlouhodobě věnuje podpoře nových talentů také formou konzultací.

Bloody Gray

Srovnávat úroveň české módy se světovou přijede také Becc Gray, majitelka a ředitelka londýnské PR a marketingové agentury Bloody Gray, která zastupuje mimojiné jednu z nejúspěšnějších českých návrhářek Martinu Špetlovou.

Účast přijaly i showroomy a nákupčí

Doshaburi

Nové objevy do své kolekce přijede vybírat také Yoshimitsu Kosai, majitel avantgardního módního obchodu Doshaburi v Barceloně, který si z loňského MBPFW odvezl část kolekce Petry Ptáčkové.

Plan 8

Do Prahy si svá potenciální želízka v ohni přijede vybírat také zástupce pařížského showroomu Plan 8, který zastupuje mimo jiné jednoho ze stylistů Lady Gaga a uměleckého ředitele značky Diesel Nicolu Formichettiho nebo excentrického návrháře Bernharda Willhelma.

A neobešlo by se to bez podpůrných týmů

Kevin.Murphy

Skupinu více než třiceti vlasových stylistů, kteří jsou týmem postaveným speciálně pro Pražský Fashion Week, povede stejně jako v minulých dvou sezonách pražské události Craig Hughan, Session.Master australské vlasové značky Kevin.Murphy. „Kromě domácích profíků - studio stolen a salon Robert Starý - máme v týmu špičkové kadeřníky z celé Evropy ale i z USA," říká k mezinárodnímu složení svého týmu Craig Hughan.

KevinMurphy_CraigHUGHAN

Zdroj: MBPFW

M.A.C

Přijede rovněž mezinárodní tým M.A.C poskládaný ze zkušených vizážistů z Maďarska, Německa, Holandska, Belgie, Izraele a České republiky v čele s M.A.C Senior Artist Nettou Szekely. Netta je již stálou tváří v backstage světových fashion weeků a kromě toho pracuje na dalších velkých projektech, jako například na izraelské edici pořadu X-Factor. Do Prahy se brace po roce právě na Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

MAC_NettaSZEKELY

Zdroj: MBPFW

LONDON COLLEGE OF FASHION

Podzimní týden módy uzavře výjimečná módní přehlídka studentů přední návrhářské vysoké školy, která je součástí University of the Arts London a na níž přednášejí například Tom Ford, Jimmy Choo, Donatella Versace či Peter York. Kurátorský výběr módní ředitelky magazínu DolceVita Marie Kohutik z prací studentů London College of Fashion tak volně naváže na úspěšnou přehlídku londýnské Central Saint Martins z loňského září.

Přehlídku nastupující generace světového módního designu podpoří následným koktejlem The Prague Outlet. To bude jako první prémiové a současně největší české outletové centrum otevřeno u pražského letiště na jaře příštího roku a do ČR přinese módní značky, které v místních outletech dosud chybí. Část budovy, která bude věnována výhradně obchodům prémiových značek, bude mít podobu bulváru z historického centra Prahy.

Nadcházející módní svátek Mercedes-Benz Prague Fashion Week S/S16 představí tyto návrháře: Pavel Brejcha, Monika Drápalová, Hana Frišonsová, Kateřina Geislerová, Michael Kovačik, Zuzana Kubíčková, Lukáš Lindner, Lukáš Macháček, Denisa Nová, Jakub Polanka, Petra Ptáčková, Miro Sabo, Martina Špetlová, značky Chatty, LaFormela, Odivi, Pietro Filipi, Stinak a Tiqe by Petra Balvínová a 10 studentů.

Kompletní profily designerů, přehlídkový, hlavní i doprovodný program najdete na www.mbpfw.com/program nebo na distribučních místech magazínu Blue Paper jako přílohu jeho šestého čísla a v místech konání módního festivalu. MBPFW 2015 se koná pod záštitou primátorky hlavního města Praha Adriany Krnáčové a starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!