Na svatého Valentýna

Publikováno: 12.02.2013 17:27 | Václav F. Mensa

Žijeme v České republice. Přes veškeré rány jakými byl náš národ srážen nám zbylo i několik věcí na které můžeme býti hrdí. Dílo Boženy Němcové, odkaz Tomáše G. Masaryka nebo monumentální Pražský hrad. Dílo Karla Hynka Máchy a náš vlastní svátek zamilovaných, 1. máj. Tento svátek byl však převálcován rudě zářícím Valentýnem. Ten je buď zbožňovaný, oblíbený anebo u silných vlastenců silně nenáviděný. Pravdou však zůstává, že se mu nevyhneme ani když chceme. Je nám připomínán na každém místě.

A když už trváme na tom, že Valentýna neslavíme, můžeme jej využít jako obyčejný den, kdy věnujeme člověku našeho srdce něco výjimečného.

Jedním z prvních lidí, který začal nadsazovat hodnotu toho dne, byl pan Tiffany. Klenotník prodávající dárkové předměty a přáníčka vybudoval impérium, jenž v dnešních dnech vydělává nejvíce na právě valentýnských dárcích. Potěšit svou drahou polovičku můžete šperkem s klasickým motivem srdce. Ať už to bude jednoduchý náramek či opulentní diamantový prsten, s ikonickou modrou krabičkou nešlápnete vedle.

6

Zdroj: Tiffany & Co.

Taktéž běžným dárkem na Valentýna se stala čokoláda. Prodává se ve všech druzích, tvarech a odstínech obalů. Každopádně, vždy je lepší vybrat stylovější variantu ať už jde o cokoliv. Vyhněte se lacině vypadajícím srdíčkům v červeném alobalu.

Luxusní značka Godiva nabízí nepřeberné množství belgických pralinek, které jsou připraveny kvalitně a není tedy nutné sníst jich kila. V tomto případě se skutečně cení kvalita.

4

Zdroj: Godiva Chocolate

Květina... Těch není nikdy dost k jakékoliv příležitosti. Avšak, i "červená růže" je pojem velmi široký. Je jasné, že neseberete svazek oschlých růžiček v igelitovém pytli, ale i tak. Růže stolisté s květy velkými jak pěst jsou výjimečné stejně jako osoba, které je věnujete.

7

Zdroj: All for love Roses

Jestliže se rozhodnete připravit skvělou, domácí romantickou večeři, nelze ji vylepšit ničím jiným, než pravým růžovým šampaňským. Nabízí se samozřejmě Moët & Chandon či Veuve Clicquot. A jistě, luxusní atmosféru umocněte svíčkami Diptyque. Dotáhněte to k dokonalosti a nakupte koupelové oleje ze La Sultan de Saba a je zaručeno, že budete mít krásného Valentýna.

3

Zdroj: Moët & Chandon

1

Zdroj: Veuve Clicquot

5

Zdroj: Diptyque

2

Zdroj: La Sultan de Saba
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!